Świat

Pożar wieżowca w Hiszpanii. Nie żyją co najmniej cztery osoby [zdjęcia]

W czwartek, 22 lutego doszło do pożaru w 14-piętrowym wieżowcu, który znajduje się w Walencji. Jak podały w piątek lokalne władze co najmniej cztery osoby nie żyją. A 19 osób nadal uważa się za zaginione. Ogień pojawił się w czwartek wieczorem na piętrze jednego z bloków mieszkalnych na osiedlu Campanar. Następnie zajął sąsiedni budynek.

Pożar wieżowca w Walencji 

W czwartek wieczorem, 22 lutego wybuchł pożar w jednym z budynków znajdujących się w Walencji. 14-piętrowy wieżowiec w ciągu pół godziny został zajęty przez ogień. Tuż po wybuchu pożaru  Służby Ratunkowe przeniosły szpital polowy - podaje "El Pais". 

W ciągu trwania akcji gaśniczej jeden ze strażaków musiał skakać na specjalną matę.

Ze względu na zjadliwość pożaru jeden ze strażaków musiał skoczyć z siódmego piętra na matę. Inni dotarli na 12. piętro i zdołali ewakuować znajdujących się w środku sąsiadów. Po interwencji sześciu strażaków faktycznie musiało zostać poddanych leczeniu psychologicznemu - czytamy dalej na łamach "El Pais". 

Pożar Fabryki Lloyda w Bydgoszczy

Co najmniej 4 osoby nie żyją

Hiszpański dziennik pisze, że w 14-piętrowym apartamentowcu znajduje się 138 mieszkań, które zamieszkuje około 450 osób. W płomieniach stanęła cała fasada budynku, płonące fragmenty budowli spadły na chodnik, a wewnątrz słychać było niewielkie eksplozje - podaje Reuters.

Zastępca szefa akcji ratowniczej Jorge Suarez poinformował, że co najmniej 4 osoby nie żyją w wyniku pożaru wieżowca w Walencji. Władze obawiają się o życie od 9 do 15 osób, których rodziny nie odnalazły jeszcze swoich rodzin – twierdzi burmistrz miasta María José Catalá, która dodała, że ​​liczba osób, których nie udało się odnaleźć, jest sprawdzana. A 15 osób zostało rannych, których życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań z tego pożaru, możecie je zobaczyć w naszej galerii zdjęciowej, która znajduje się poniżej. 

Pożar w Walencji. 14-piętrowy wieżowiec stanął w płomieniach

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Listen on Spreaker.