wiadomości

Ma 94 lata i ruszył w kolejny "rajd". Sobiesław Zasada na czele wyprawy do Monte Cassino!

2024-05-18 15:02

Sobiesław Zasada to najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy. Mimo ukończonych 94 lat, nie zamierza rozstawać się z kierownicą. 15 maja o 9:00 wyruszył maluchem z Krakowa do Włoch, by uczcić 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino.

Ma 94 lata i właśnie wyruszył maluchem do Monte Cassino. Sobiesław Zasada, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, nie zdejmuje nogi z gazu. Na czele kolumny fiatów 126p wyjechał o 9 z Krakowa do Włoch. Podróż ma szczególny, historyczny wymiar, co podkreśla sam Zasada.

Pomysł jest związany z 80-leciem bitwy pod Monte Cassino. To chyba był najwyższy wyczyn Polaków w czasie drugiej wojny światowej. Jedziemy trzy dni. To jest prawie 1 800 kilometrów, czyli po 600 kilometrów dziennie. Nie jest tak dużo, wytrzymamy! - powiedział Zasada.

Wraz z Zasadą pojedzie kilku innych kierowców, między innymi Marcin Małysz, prezes zarządu Fundacji Ewy i Sobiesława Zasadów "Szerokiej Drogi".

Ekipa jest kameralna, ale bardzo prężna. 8 samochodów, czyli zabytkowych fiatów, do tego mamy dwa samochody towarzyszące, jeden to samochód ratowniczy, a drugi - samochód serwisowy z dwoma mechanikami na pokładzie.

A my mamy nadzieję, że wytrzymają też leciwe maluchy. Do Monte Cassino Zasada i jego towarzysze dotrą najpewniej w sobotę.

Wystawa Accelerating Science w Krakowie

Wielki quiz wiedzy o tablicach rejestracyjnych. Wiesz skąd pochodzą?

Pytanie 1 z 12
Skąd pochodzą tablice rejestracyjne zaczynające się od liter CT?