Parking

i

Autor: pixabay.com

Powstają kolejne parkingi w Zielonej Górze

2020-02-14 17:09

W Zielonej Górze brakuje miejsc do parkowania. Wiedzą to mieszkańcy i przyjezdni. Miasto wprowadziło już program "parkingi tysiąc plus" ale na tym nie koniec. W planach jest budowa parkingu za Palmiarnią, a w trakcie budowy jest parking na placu Matejki.

Od kwietnia więcej zapłacimy za parkingi w płatnej strefie parkowania. Cena za godzinę wyniesie 3 zł. Ceny poszły do góry, ponieważ ustalono, że w godzinach szczytu w mieście nie ma gdzie zaparkować samochodu. Po podwyżce cen ma pojawić się około 15 - 20% więcej wolnych miejsc parkingowych. 

Jest duży problem ze starówką. Wąskie uliczki, strefa ochrony konserwatorskiej, tam nie można budować zbyt wielu obiektów. W tym roku rusza budowa parkingu wielopoziomowego przy Palmiarni. Projekt jest już uzgodniony, jest pozwolenie, także firma może zaczynać pracę. Ruszyła budowa dwupoziomowego parkingu przy placu Matejki.

- mówi radny Marcin Pabierowski. Podwyżka cen biletów parkingowych ma zagwarantować środki na rozwój infrastruktury parkingowej. Pieniądze zostaną przekazane na budowę np. oświetlenia w płatnej strefie parkowania. Do tego pieniądze mają być inwestowane (jeśli zajdzie potrzeba) w korekty parkingów oraz na nowe miejsca postojowe. 

Budowa parkingu przy placu Matejki ma zagwarantować mieszkańcom około 90 miejsc postojowych. Nowa inwestycja powstaje w podwórkach przy placu Matejki, ul. Podgórnej, Kupieckiej.

Parking przy palmiarni jeszcze nie powstaje. Kiedy ruszy budowa? Tego póki co nie wiadomo.