Kierowcy - łapcie się za portfele!

2020-02-05 16:47
Parking
Autor: pixabay.com

W Zielonej Górze od kwietnia tego roku zapłacimy więcej za parkowanie w ścisłym centrum miasta. Wstępnie opłata miała być podniesiona o 1,60 zł. Jednak mimo wszystko stawka zostanie podniesiona tylko o 1 zł. To jedna z wielu zmian, które wnosi uchwała. Zmiany będą również dotyczyły godzin parkowania, pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych, mali przedsiębiorcy również powinni zauważyć różnicę.

Już w kwietniu zapłacimy więcej za parkowanie w płatnej strefie parkowania. Za godzinę postoju zielonogórzanie będą musieli zapłacić 3 za pierwszą godzinę, druga będzie już kosztowała 3,60 zł. W górę pójdzie również cena abonamentów. 

Trzymiesięczny abonament będzie kosztował 800 zł. Natomiast za roczny abonament mieszkańcy będą musieli zapłacić 3000 zł. Do tego warto dodać, że zmieniły się kary. Dotychczas płaciliśmy 50 zł, od kwietnia będzie trzeba płacić 200 zł

- Mówi radny Marcin Pabierowski. Zmiany w uchwale dotyczą nie tylko cen biletów parkingowych ale i godzin, w których należy kupić bilet. Wcześniej strefa obowiązywała od godziny 9 do godziny 16. Od Kwietnia za parkingi będziemy musieli płacić od godziny 9 do godziny 17. 

Zmiany dotkną również posiadaczy aut hybrydowych. Jeszcze do niedawna parking za hybrydę był w mieście tańszy. Niestety od kwietnia właściciele takich pojazdów będą musieli płacić tyle samo co właściciele pojazdów spalinowych. Dla właścicieli samochodów elektrycznych mamy jednak dobre wiadomości. Elektryki wciąż nie będą zobowiązane do płacenia za miejsce parkingowe. 

Koalicja Obywatelska chce zaproponować rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców. 

Mamy na uwadze małych i średnich przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy w centrum miasta. Jako Koalicja chcemy zaproponować aby te stawki były mniejsze dla przedsiębiorców. Jednak musimy to ustalić z klubami i prezydentem bo sami nic nie możemy zdziałać. W każdym razie chcemy aby te stawki były znacznie niższe.

- Mówi radny Marcin Pabierowski. Na wejście uchwały musimy czekać do Kwietnia. Czy nowy cennik zostanie na stałe? Tego nie wiadomo. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE