Piotr Protasiewicz, Urząd Miasta Zielona Góra

i

Autor: zuzel.falubaz.com, Screen: Google Street View

Sport

Piotr Protasiewicz zasiądzie w zielonogórskim Urzędzie Miasta. Co o tym sądzą mieszkańcy?

2023-03-22 14:51

21 marca, we wtorek Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry, w mediach społecznościowych poinformował o zatrudnieniu nowego pracownika w zielonogórskim magistracie. W sieci zrobiło się gorąco, bowiem jest to Piotr Protasiewicz, powiązany z Enea Falubaz Zielona Góra.

Piotr Protasiewicz zatrudniony w zielonogórskim magistracie. Co będzie robił PePe w magistracie w Zielonej Górze?

Piotr Protasiewicz już jakiś czas temu został dyrektorem sportowym Enea Falubazu Zielona Góra. Teraz przyszła kolejna zmiana bowiem legenda zielonogórskiego żużla zasiądzie w Urzędzie Miasta jako podinspektor.

Mam dobrą informacje dla wszystkich Piotr Protasiewicz będzie wspierał nie tylko klub ale również jako pracownik Urzędu Miasta dbał o to aby w Falubaz Zielona Góra wszystko było jak w szwajcarskim zegarku (pisownia oryginalna)- napisał w mediach społecznościowy Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry.

Prezydent miasta dodaje również co będzie robił dokładnie Piotr Protasiewicz w zielonogórskim magistracie. Ile będzie zarabiać Piotr Protasiewicz w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze?

Chodzi głównie o obowiązki doradcze. Proszę sobie jednak nie wyobrażać, że mowa o wielkich pieniądzach, bo podinspektorzy w Zielonej Górze zarabiają 4600 złotych miesięcznie i Piotr Protasiewicz też jest na takich warunkach. Z tego co wiem, to również w klubie ma jakąś umowę. Moim zdaniem powinniśmy się cieszyć, że w ten sposób wiążemy go bardziej z naszym miastem i tak zasłużony zawodnik nie będzie pracował dla innego klubu - tłumaczy Janusz Kubicki na łamach portalu Sportowe Fakty WP.

Zielonogórscy urzędnicy trafili do Enea Falubaz Zielona Góra

Zielonogórski klub żużlowy po części jest także miejskim klubem. W skład Rady Nadzorczej ZKŻ SSA wchodzą dwaj pracownicy Urzędu Miasta Zielona Góra, czyli Konrad Witrylak oraz Monika Zapotoczna. Oboje pracownicy zielonogórskiego magistratu zostali zatrudnieni na długo przed tym, zanim rozpoczęli wykonywanie zadań w ZKŻ SSA. Wykonują stanowiska dyrektorskie Konrad Witrylak w Departamencie Prezydenta Miasta, a Monika Zapotoczna w Departamencie Komunikacji Społecznej. Do tego składu dopisać należy wyżej wymienionego Piotra Protasiewicza.

Historia zna także przypadki powiązania magistratu ze sportem, jak na przykład Piotra Żyły i Pawła Szcześniaka.

Mieszkańcy o zatrudnieniu Piotra Protasiewicza w Urzędzie Miasta Zielona Góra

Internauci pod informacją o zatrudnieniu słynnej legendy żużlowej mieli zdania podzielone m.in. "Wy w ,,Zielonce,, macie szczęście, że macie takiego Prezydenta- wielki szacun"; "Kapitan musi być Kapitanem tego miasta!"; "Super. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Piotr Protasiewicz"; "Brawo Janusz Kubicki Brawo Piotr Protasiewicz". Inni mieli inne zdanie na ten temat "Niech pogoni Mejze, bo to co zrobiliście ostatnio to wstyd na całą Polskę. No ale ktoś z zarządu tak a nie inaczej zadecydował".

Sonda
Czy sportowcy powinni być zatrudniani w urzędach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE