Ciekawostki

Niesamowita scena w Las Vegas. To tu występuje U2. Zobacz jak wygląda kula Las Vegas Sphere [zdjęcia]

Las Vegas przyciąga turystów z całego świata i jest uznawane za stolicę hazardu. Dzięki nowej atrakcji do tego miejsca jeszcze liczniej będą się zbierać fani muzyki jak i rozrywki. A wszystko dzięki zespołowi U2. Kula Las Vegas Sphere robi wrażanie! Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Nowy obiór muzyki. Wszystko dzięki kuli Las Vegas Sphere

Kula Las Vegas Sphere (MSG Sphere) powstała od 2019 r. A nad samym projektem zaczęto pracować już rok wcześniej. Otwarcie tego obiektu odbyło się 29 września 2023 r. To dopiero kilka dni jak kula może gościć ok. 20 tys. widzów (17,5 tys, krzesełek) to już wywołuje wielkie poruszenie nie tylko wśród fanów muzyki, ale także turystów. Kula Las Vegas Sphere wyposażona jest w m.in. 164 tys. głośników.

Koszt budowy kuli to ponad 2,3 miliarda dolarów. Ta inwestycja może się bowiem szybko zwrócić. Zainteresowanie jej odwiedzeniem jest podobno bardzo duże. Jest to największa kulista konstrukcja na świecie. Jednak na jeden kuli się nie ostatnie! MSG planuje budowę identycznej kuli MSG w Stratford we wschodnim Londynie.

Fani przed koncertem Beyonce

U2 zagra w kuli Las Vegas Sphere

W obiekcie planowo mają odbywać się rocznie od czterech do sześciu rezydentur. Pierwszymi z nich są muzycy U2. Zaplanowano aż 25 koncertów U2, w kuli Las Vegas Sphere w terminie od 29 września do 16 grudnia 2023 r. Występy odbędą się pod hasłem "U2:UV Achtung Baby Live at Sphere".

"Jesteście szaleni. Dziękuję za to cudowne miejsce" - powiedział Bono z U2, podczas pierwszego koncertu w kuli Las Vegas Sphere.

Zobaczcie jak wygląda kula Las Vegas Sphere. To niesamowity widok! 

Sonda
Byłeś/byłaś kiedyś w Las Vegas?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE