Ślusarz ostrzega przed tym kluczem

i

Autor: pixabay.com; H.S; Screen Tik Tok: pankluczyk

Ciekawostki

Najgorszy rodzaj klucza do drzwi. Ślusarz ostrzega przed włamaniem. Jeśli masz to w domu, wyrzuć lub wymień

Poczucie bezpieczeństwa w naszych czterech ścianach to już pół sukcesu. To tam odpoczywamy, spędzamy czas, a także pracujemy. Ważne, żeby po wyjściu z mieszkania czy domu nie martwili się o włamanie. Sprawdź, czy twój klucz tak wygląda. Ślusarz ostrzega. Nawet nie będziesz wiedział, że ktoś był w domu.

Najlepszy zamek do drzwi

Wybór odpowiedniego zamka do drzwi to ciężka sztuka. Na rynku jest wiele modeli, które mogą w większym lub mniejszym stopniu spełniać nasze oczekiwania. Najważniejsze przy wyborze jest bezpieczeństwo i zmniejszenie szans na włamanie. Jednak nadal zdarzają się kradzieże i to nawet w białych rękawiczkach. Jak wybrać najlepszy zamek do drzwi? Najlepiej skonsultować się z ekspertem i poznać różne produkty. Czasem nie warto na tym oszczędzać, bo później może to mieć odwrotny skutek. A i popularność modelu może okazać się zwodnicza. 

Wtargnął do kosmetyczki i zasnął. Kuriozalne włamanie w Piasecznie

Ślusarz ostrzega przed najgorszym rodzajem klucza do drzwi

"Pan Kluczyk" na Tik Toku to profil, który prowadzony jest przez doświadczonego ślusarza. Na jednym z krótkich filmików podzielił się cenną wiedzą. Nagranie szybko się rozpowszechniło i zostało odtworzone blisko 3 mln razy. Najgorszy rodzaj klucza do mieszkania. Jak wskazuje autor nagrania jest to typowy, płaski klucz. A zarazem jest to najczęściej i najpopularniejszy wybierany model przez kupujących. 

Dlaczego ten rodzaj klucza jest niebezpieczny? "Pan Kluczyk" wyjaśnił to w prosty sposób. Głównym powodem jest popularność tego rodzaju klucza. Bowiem płaski klucz jest bardzo łatwy do podrobienia. To nie wszystko. Wielu złodziei posiada narzędzie, które ułatwia włamanie do domu. Ofiara nawet nie zauważy, że ktoś otwierał i zamykał drzwi.

- Tyle jest warte twoje bezpieczeństwo. Wchodzę, wychodzę, nawet nie wiesz, że ktoś był w twoim domu. Przy czym nie jest to żaden łamak. Wkładka nie została uszkodzona - powiedział na nagraniu na TikToku, "Pan Kluczyk".

Na nagraniu nie widać o jaki klucz dokładnie chodzi, dla bezpieczeństwa mieszkańców domostw. Nagranie jest dowodem na to, że w szybki sposób możemy zostać okradzeni.

Ranking Polskich Influencerów 2023. Najpopularniejsi polscy influencerzy 2023 roku

Sonda
Czy zawsze zamykasz drzwi na klucz wychodząc z domu?