Kobieta zasłabła za kierownicą. Niesamowita reakcja innych uczestników ruchu

2022-12-29 13:04
Kierująca autem kobieta zasłabła na ulicy w Zielonej Górze
Autor: Lubuska Policja

W środę, 28 grudnia 2022 r., na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze miejski monitoring zarejestrował zdarzenie drogowe. Kobieta za kierownicą zasłabła i uderzyła w uliczną latarnię. Do pomocy od razu ruszyli inni. Szczegóły zdarzenia znajdują się w materiale poniżej.

Pomoc kobiecie, która zasłabła w aucie w Zielonej Górze. Kto jej pomógł?

Do zdarzenia doszło w środę, 28 grudnia 2022 r., na ulicy Ułańskiej w Zielonej Górze. miejski monitoring zarejestrował jak kierująca kobieta białym samochodem uderza w uliczną lampę. Jak widać na nagraniu do natychmiastowej pomocy kobiecie ruszył instruktor nauki jazdy, a także pobliscy policjanci Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Pełnili oni służbę na rzecz komendy miejskiej w Zielonej Górze.

Co się dalej stało z kobietą?

W dalszym postępowaniu wyjaśniającym 55-letnia kierująca zasłabła i straciła przytomność. Uderzając tym samym autem w latarnię uliczną. Przyczyna zasłabnięcia jest nieznana. Jak poinformowano w policyjnym komunikacie na stronie internetowej kierująca kobieta po zdarzeniu została zabrana do szpitala na badania. Całe nagranie ze zdarzenia znajduje się tutaj

Pochwała zachowania przez lubuską policję

W komunikacie policyjnym dalej czytamy o pochwale zachowania. Policja również apeluje o zgłaszanie zdarzeń drogowych.

- Zachowanie instruktora nauki jazdy zasługuje na pochwałę i słowa uznania. Pamiętajmy, że będąc świadkami zdarzenia drogowego mamy obowiązek upewnienia się czy ktoś nie potrzebuje pomocy, a jeżeli zaistnieje taka potrzeba powinniśmy skorzystać z telefonu alarmowego 112, aby powiadomić odpowiednie służby - powiedziała w komunikacie podinspektor Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Sonda
Czy pomagasz potrzebującym proszącym o wsparcie na ulicy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają