Improwizatorzy przyjadą do Zielonej Góry. Już w ten weekend konkurs jedyny w swoim rodzaju

2020-02-07 12:53
Improwizacja
Autor: pixabay.com

Zielonogórzanie będą mogli obejrzeć grupy improwizacyjne z całej Polski. Wielkimi krokami zbliża się Impet, czyli Ogólnopolski Przegląd Improwizacji Teatralnej. Jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju. Grupy nie tylko zaprezentują swoje zdolności przed publicznością, ale także otrzymają cenne rady od jurorów podczas Forum. Więcej szczegółów w artykule.

Impreza rozpocznie się już jutro. Na scenie zobaczymy grupy z całego kraju, które będą występowały bez scenariusza i bez wcześniejszego przygotowania. Każdy zespół będzie miał maksymalnie 30 min na zaprezentowanie się. Dodatkowo jury każdej grupie zada dodatkowe 5 minutowe zadanie improwizacyjne. 

W skład jury wchodzą osoby znane w całej Polsce nie tylko z innych imprez improwizacyjnych, ale także ze scen kabaretowych. Do naszego miasta przyjedzie Wojciech Tremiszewski, były aktor kabaretu Limo. Nie zabraknie też Alana Pakosza, który jest obecnie dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej ImproFest. Występy oceniać będzie także Agnieszka Matan, współtwórczyni Resortu Komedii.

Polecany artykuł:

Twierdza CRS upadła

Przede wszystkim naszym głównym punktem tego całego przeglądu będzie Forum Dyskusyjne z jurorami. Wszystkie grupy po przeglądzie spotkają się z ekspertami przy scenie i będą dyskutować o tym co było fajne w spektaklach, a co warto zmienić

- mówi Patryk Cyplik z Inicjatywy Scenicznej Fruuu.

Całość rozpocznie się w Tkalni, przy ulicy Fabrycznej w sobotę o 11. Poniżej dokładny harmonogram:

SOBOTA 8.02.
11:00 - Oficjalne rozpoczęcie przeglądu
11:10-15:00 - I część przesłuchań konkursowych
15:00-17:00 - Przerwa obiadowa
17:00-21:00 - II część przesłuchań konkursowych
22:00 - After

(w trakcie przesłuchań przewidziane są mniejsze przerwy pomiędzy spektaklami)

NIEDZIELA 9.02.
10:00-11:00 - Wspólne śniadanie dla uczestników przeglądu
11:30-13:30 - Forum dyskusyjne z jurorami przeglądu
14:00 - Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
14:30 - Oficjalne zakończenie przeglądu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE