praca

i

Autor: pexels.com Eurostat: Polska z jednym z najniższych wyników bezrobocia w UE

Ilu uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w województwie lubuskim?

2022-04-28 8:38

Ponad 3 tys. uchodźców z Ukrainy znalazło pracę w województwie lubuskim od wybuchu wojny. Pracują m.in. jako sprzedawcy, asystenci nauczycieli, pakowacze czy magazynierzy. Na ponad 3 tys. osób, prawie 2,5 tys. to kobiety. Najczęściej uchodźcy są zatrudniani na podstawie umowy zlecenia i umowy o świadczenie usług.

Od 24 lutego w województwie lubuskim pracę znalazło ponad 3 tys. uchodźców z Ukrainy. Z kolei 400 cudzoziemców zarejestrowało się w marcu jako osoby bezrobotne, a w kwietniu było ich niemal 300.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…

To dopiero początek rejestracji tych osób. Najwięcej osób, bo prawie 1400 otrzymało pracę w Zielonej Górze. Na 3 tys. osób, prawie 2,5 tys. osób to kobiety. 

Mówi Aneta Janecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Ukraińcy znajdują pracę w różnorodnych branżach.

Uchodźcy pracują również jako gospodarze budynków, sprzedawcy, ogrodnicy czy asystenci nauczycieli. W województwie lubuskim jest duże zapotrzebowanie na pracowników w zawodach medycznych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE