II Lubuski Dzień Onkologii zbliża się wielkimi krokami

2021-10-15 7:51
rak
Autor: pexels.com

Wiedza może uratować życie! Szybko wykryte nowotwory zwiększają szansę na ich pełne wyleczenie. W ramach II Lubuskiego Dnia Onkologii będzie można poszerzyć swoją wiedzę m.in. o pierwszych objawach, jakie dają nowotwory. Wydarzenie rozpocznie się panelem inauguracyjnym.

To szansa na to, żeby dowiedzieć się nieco więcej o chorobach onkologicznych. 20 października odbędzie się II Lubuski Dzień Onkologii. W ramach niego m.in. panel inauguracyjny za zamkniętymi drzwiami.

Wojewódzka biblioteka przyjazna matkom z małymi dziećmi

Panel dyskusyjny będzie dotyczył rozwoju lubuskiej ochrony zdrowia. Odbędzie się za zamkniętymi drzwiami po to, żeby móc ustalić priorytety lubuskiej medycyny. 

Mówi Karina Topczyłko z koła naukowego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na facebookowym profilu wydarzenia odbędą się także transmisje wykładów.

Zakończeniem całości będzie debata, w której wezmą udział m.in. poseł Waldemar Sługocki , dr Marek Szwiec czy dyrektorka Lubuskiego Oddziału NFZ Ewa Skrbeńska. Dyskusję będzie można obejrzeć online na facebookowym profilu wydarzenia.