Taśma policyjna

i

Autor: Materiały prasowe policji Zdjęcie ilustracyjne

Wydarzenia

Ewakuacja mieszkańców ul. Dzikiej w Zielonej Górze. Znaleziono niewybuchy!

2023-09-25 18:29

We wtorek (26 września br.) rano w rejonie ul. Dzikiej w Zielonej Górze zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców pobliskich budynków na czas akcji saperów, którzy przyjadą zabrać znalezione tam niewybuchy – poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska z KMP w Zielonej Górze.

Bomby lotnicze w garaży przy ul. Dzikiej

Niewybuchy, prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, znajdowały się w jednym z garaży przy ul. Dzikiej. Policyjni pirotechnicy ustalili wstępnie, że są to bomby lotnicze. Teren wokół garażu został zabezpieczony i jest dozorowany, a na zwołanym przez władze miasta sztabie kryzysowym zarządzono ewakuację na czas podejmowania niewybuchów przez saperów.

Potrzebna ewakuacja mieszkańców

Ewakuacja rozpocznie się we wtorek o godz. 7.30, a działania saperów mogą potrwać do godziny 13. Strefa ewakuacji obejmuje ulice: Sportową, Klementowskich, cześć ulicy Zamenhofa, ulice: Czubińskiego, Zakręt, Dolną, Dolina Zielona od nr 19 do sali weselnej oraz ulice: Wazów, Bema, Wyspiańskiego, Szafrana do ul. Wazów oraz ulice Dziką i Żabią.

Osoby chcące skorzystać z ewakuacji przygotowanej przez miasto będą mogły udać się podstawionymi przez miasto autobusami do budynków Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej i Szafrana, gdzie zostaną dla nich przygotowane miejsca.

ZOBACZ: Niesamowite znalezisko podczas remontu we Wschowie. Zobacz co znaleziono w wieży kościoła pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika [galeria]

Ewakuacja mieszkańców ul. Dzikiej. Co ze sobą zabrać? 

Autobusy MZK odjadą z przystanków na ul. Staszica przy Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych oraz z przystanku na ul. Staszica przy pływalni.

Prosimy wszystkie osoby zamieszkujące obszar, który będzie ewakuowany, o zamknięcie dopływu prądu i wody przed wyjściem z mieszkania, zamknięcie okien oraz zabranie tylko najpotrzebniejszych rzeczy, w tym dokumentu tożsamości i niezbędnych leków. Ewakuowanym mieszkańcom zostanie zapewnione bezpieczne schronienie – powiedziała policjantka

P.PONCYLJUSZ: ZAPORA ELEKTRONICZNA NA GRANICY NIE DZIAŁA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE