Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Do pacjentów trafią kartki z życzeniami

2020-02-11 12:28 Dorota Gut
List
Autor: pixabay.com

W Światowy Dzień Chorego szpitalne oddziały odwiedzą wolontariusze Fundacji "Dr Clown". Pacjenci oprócz tradycyjnej dawki dobrego humoru otrzymają też specjalne kartki z życzeniami. W przygotowanie ich zaangażowali się wszyscy mieszkańcy miasta. Część kartek stworzyły zielonogórskie przedszkolaki. życzenia pacjentom zostaną przekazane dzisiaj po południu.

Światowy Dzień Chorego wolontariusze Fundacji "Dr Clown" obchodzą od zawsze. Co roku przez kilka tygodni zbierają kolorowe laurki z życzeniami od mieszkańców miasta. W akcję angażują się przedszkola oraz współpracujące z fundacją ośrodki.

W tym roku wolontariusze odwiedzą dwa oddziały. Będzie to pediatria i oddział chirurgii dziecięcej. Tradycyjnie nie zabraknie też sztuczek, oraz kolorowych strojów i nosów.

Fundacja "Dr Clown" ma swój oddział w Zielonej Górze od 9 lat. Wolontariusze pojawiają się nie tylko w szpitalach. Doktorów w kolorowych strojach można też spotkać w Ośrodku Terapii Zajęciowej "Arkadia" czy w przedszkolu "Dalej Razem". 

Aby zostać wolontariuszem w fundacji nie trzeba znać magicznych sztuczek. Każda chętna osoba przechodzi szkolenie podczas, którego uczy się przydatnych rzeczy, takich jak np. robienie zwierząt z balonów.