Zastal jedzie do Torunia

2021-10-21 10:23
zastal 6
Autor: VTB United League

Historia przemawia za Twardymi Piernikami, jednak to Zastal jedzie do Torunia w roli faworyta. Dziś kolejne spotkanie w Energa Basket Lidze.

20 bezpośrednich spotkań z czego 13 na korzyść zespołu z Torunia. Obecny sezon także przemawia za gospodarzami. W Energa Basket Lidze torunianie wygrali jeden mecz więcej i są wyżej w tabeli.

W Zastalu problemem jest defensywa. Zespół z Zielonej Góry zajmuje trzecie miejsce od końca pod względem traconych punktów, średnio nieco ponad 85 na mecz. Fatalnie wygląda także skuteczność rzutów osobistych. Tu jedna na trzy próby to pudło.

Do tego całkowita przebudowa składu i nowy sztab szkoleniowy. Zielonogórzanie potrzebują czasu, by zespół zaczął grać jak za dawnych lat. Ile? Według trenera Olivera Vidina, od 10 do 14 meczów o stawkę i w tym przedziale właśnie w tym momencie jest teraz Zastal.

Czy zespół Enea Zastal BC Zielona Góra wskoczy na właściwe tory i przywiezie do Winnego Grodu komplet punktów. Przekonamy się późnym wieczorem. Początek meczu z twardymi Piernikami Toruń o godz. 19.30.

Wystawa plenerowa w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie