Studenci wracają w mury uczelni

2020-05-15 11:26
student
Autor: pixabay.com

Prawdopodobnie już od 25 mają studenci znowu pojawią się w murach zielonogórskiej uczelni. Póki co ta wiadomość dotyczy studentów ostatnich lat oraz doktorantów.

13 maja rząd ogłosił odmrażanie kolejnych etapów gospodarki i szkolnictwa. Zgodnie z tym rozporządzeniem studenci mają wrócić w mury uczelni już 25 maja.

Ministerstwo Nauki i Szkodnictwa Wyższego zamierza od 25 maja tego roku przywrócić możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych, ale tylko dla studentów ostatnich lat studiów i prowadzenia takich zajęć, które nie mogły być realizowane zdalnie. Powrót do tych zajęć dotyczy również kształcenia doktorantów i zajęć organizowanych w laboratorium, czy centrach symulacji medycznej

Mówi Kanclerz UZ Katarzyna Łasińska. 25 maja to bliski termin, Uczelnie, póki co nie wiedzą jak będzie wyglądała organizacja roku akademickiego czy nowe wytyczne związane z bezpieczeństwem studentów. Te poznamy dopiero kiedy ministerstwo przekaże swoje rozporządzenie do konsultacji z pracownikami uczelni.

Problem mamy taki, że 25 maja to właściwie już za chwilę. Nie wiemy co będzie się znajdywało we wskazanym rozporządzeniu. Możemy się domyślać, że zajęcia będą musiały być tak zorganizowane by zachować wszelkie rygory bezpieczeństwa. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie podać żadnych szczegółów organizacji zajęć. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozporządzenie ministra. 

dodaje Pani Kanclerz. Studenci proszeni są o śledzenie stron uczelni, tam pojawią się wszystkie informacje.