Muzeum Archeologiczne bez nowych wystaw w najbliższym czasie

2021-01-22 8:14 Klaudia Pieszczyńska
muzeum
Autor: pixabay.com

Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w zielonogórskiej Świdnicy czas pandemii koronawirusa wykorzystuje na remonty. Z powodu zamknięcia w najbliższym czasie nie planują otwierania nowych wystaw. Więcej w artykule.

W dobie pandemii koronawirusa Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Zielonej Górze organizuje cykliczne spotkania "O archeologii przy kawie". Póki co trudno jest jednak zaplanować nowe wystawy. 

Teraz wkraczamy w taki moment, kiedy nie wiadomo jak ta sytuacja dalej się rozwinie. Nasz plan jest taki, żeby w sytuacji pandemicznej wstrzymać wystawy i skupić się na działaniach infrastrukturalnych. 

Mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor muzeum. W muzeum pojawią się m.in. nowe gabloty, a także prawdopodobnie zostanie wymieniona część okien.

Planujemy zakupy gablot, remonty w muzeum. To pochłania nas całkowicie. Oczywiście chcielibyśmy zaprosić zwiedzających do nas, kiedy będzie taka możliwość. 

Dodaje Michalak. W tym roku muzeum planuje organizować co miesiąc spotkania z cyklu "O archeologii przy kawie". Wiosną chcą również zaprosić na noc Noc Muzeów, a także "Dzień Kultury Średniowiecznej". Najprawdopodobniej przybiorą one formułę zdalną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

PlayStation 5 vs. Xbox Series X [PORÓWNANIE DODATKÓW] | ESKA XD - Blogier #9