Kierowcy z Zielonej Góry - nie mamy dobrych wiadomości

2021-11-25 8:49
most
Autor: Google Mapy

Termin oddania do użytku mostu w Cigacicach został przesunięty do połowy stycznia przyszłego roku.

Pierwotnie nowym mostem mieliśmy pojechać już w przyszłym tygodniu. Teraz wiemy, że nie będzie to możliwe. Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej do 15 stycznia korzystać z alternatywnych dróg.

Prace są na wykończeniu, ale w trakcie modernizacji pojawił się pomysł wprowadzenia rozwiązań, które poprawią tam płynność ruchu. Tu mowa o rowerzystach i pieszych, ale również nowoczesnym systemie świateł. Ten ma reagować na natężenie i rozładowywać ewentualne korki.

Remont mostu w Cigacicach ruszył w kwietniu ubiegłego roku. Koszt to 12 milionów złotych z czego 20% popłynęło z kasy zielonogórskiego magistratu, a reszta to środki rządowe.

Dodajmy, stary most na Odrze w Cigacicach miał blisko 100 lat i wymagał kapitalnego remontu. W innym przypadku istniała możliwość całkowitego zamknięcia obiektu.

QUIZ: Znasz stan cywilny celebrytek?

Pytanie 1 z 5
Paris Hilton to...
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 19.11.2021
Źródło: Kierowcy z Zielonej Góry - nie mamy dobrych wiadomości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE