Kierowcy z Zielonej Góry - nie mamy dobrych wiadomości

2021-11-25 8:49
most
Autor: Google Mapy

Termin oddania do użytku mostu w Cigacicach został przesunięty do połowy stycznia przyszłego roku.

Pierwotnie nowym mostem mieliśmy pojechać już w przyszłym tygodniu. Teraz wiemy, że nie będzie to możliwe. Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość i przynajmniej do 15 stycznia korzystać z alternatywnych dróg.

Prace są na wykończeniu, ale w trakcie modernizacji pojawił się pomysł wprowadzenia rozwiązań, które poprawią tam płynność ruchu. Tu mowa o rowerzystach i pieszych, ale również nowoczesnym systemie świateł. Ten ma reagować na natężenie i rozładowywać ewentualne korki.

Remont mostu w Cigacicach ruszył w kwietniu ubiegłego roku. Koszt to 12 milionów złotych z czego 20% popłynęło z kasy zielonogórskiego magistratu, a reszta to środki rządowe.

Dodajmy, stary most na Odrze w Cigacicach miał blisko 100 lat i wymagał kapitalnego remontu. W innym przypadku istniała możliwość całkowitego zamknięcia obiektu.

QUIZ: Znasz stan cywilny celebrytek?

Pytanie 1 z 5
Paris Hilton to...
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 19.11.2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany