Ważne zwycięstwo siatkarek Tomasovii

2021-03-16 14:49
Ważne zwycięstwo siatkarek Tomasovii
Autor: TKS Tomasovia

Siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego wygrały w sobotę (13 marca) z KSZO SMS z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mecz był bardzo ważny dla zespołu Tomasovii w kontekście walki o I miejsce w tabeli.

Siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego wygrały w sobotę (13 marca) z KSZO SMS z Ostrowca Świętokrzyskiego. Mecz był bardzo ważny dla zespołu Tomasovii w kontekście walki o I miejsce w tabeli. Zawodniczki Tomasovii w zeszłą sobotę wygrały 3:0 mecz z zespołem z Ostrowca Świętokrzyskiego.Dobry wynik pozwolił utrzymać pozycję lidera w grupie.

—To był taki typowy mecz o ligowy punkty, zespół z Ostrowca walczył o utrzymanie w lidze, my walczyliśmy o to najlepsze, czyli pierwsze miejsce w lidze. taki mecz nerwów, bo jedna i druga strona chciała wygrać za wszelką cenę. Nasz zespół jest bardziej doświadczony i w kluczowych momentach, to my graliśmy najlepszą siatkówkę.— mówi trener II ligowego zespołu TKS z Tomaszowa, Stanisław Kaniewski.

20. marca tym razem w Tomaszowie Lubelskim siatkarki Tomasovii zagrają ostatni mecz części zasadniczej sezonu 2020/2021 - to bardzo ważne spotkanie, które zdecyduje o ich pozycji w tabeli grupy D II ligi. Pierwsze lub drugie miejsce może być awansem do turnieju półfinałowego, gdzie mogą walczyć o wejście do I ligi.

—Musimy wygrać przynajmniej dwa sety, żeby spokojnie być na pierwszym miejscu. Granie o zwycięstwo buduje charakter zespołu. Najbliższy mecz z punktu widzenia zespołu San Pajdy z Jarosławia mało istotny, bo oni nie mają szans na awans, a my musimy zdobyć punkty, żeby utrzymać przewagę nad Mysłowicami.— dodaje Kaniewski.

Mecz będzie transmitowany na żywo na stronie www.tomasovia.naszosir.pl w sobotę o 17:30, a wszelkie informacje są tez dostępne na Facebooku zespołu z Tomaszowa.