Szpital w Radecznicy z nowym dyrektorem! Szykuje się drugi konkurs na szefa lecznicy w Zamościu [AUDIO]

2020-05-29 16:59
Szpital w Radecznicy z nowym dyrektorem! Szykuje się drugi konkurs na szefa lecznicy w Zamościu [AUDIO]
Autor: zdj. Szpital w Radecznicy/radecznica.pl

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy Łukasza Łobejkę. To lekarz od 2008 roku związany z placówką - mówi Radiu Eska Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka województwa lubelskiego.

- Łukasz Łobejko jest absolwentem ówczesnej Akademii Medycznej w Lublinie. W przeszłości jako lekarz rezydent pracował w klinice psychiatrii w PSK1 w Lublinie. Współpracował, m.in. ze szpitalem w Janowie Lubelskim, poradniami zdrowia psychicznego w Lublinie, Biłgoraju i Leżajsku. Ze szpitalem psychiatrycznym w Radecznicy związany jest od 2008 roku. Kierował tam oddziałem ogólnopsychiatrycznym kobiecym - mówi nam Małecki.

Dodajmy, że Łobejko od stycznia pełnił obowiązki dyrektora szpitala w Radecznicy. Stanowisko przejmie od 1 czerwca na 6-letnią kadencję.

Kłopoty poprzedniego dyrektora

Poprzedni dyrektor szpitala w Radecznicy - Tomasz Czyżewski - został odwołany, m.in. za naruszenie ustawy o zamówieniach publicznych i narastającą stratę finansową, która za poprzedni rok wyniosła milion trzysta tysięcy złotych.

Nowy konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Papieskiego w Zamościu

Urząd marszałkowski ogłasza nowy konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Papieskiego w Zamościu. Poprzedni konkurs został anulowany. - Wpłynęła tylko jedna oferta - komentuje Małecki.

Przypomnijmy, że poprzedni dyrektor - Andrzej Mielcarek - odszedł na emeryturę. Placówką zarządza w tej chwili dotychczasowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa, Marta Węgrzyn-Bąk.

Najważniejsze kryteria stawiane przed kandydatami to: wyższe wykształcenie, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe z zarządzania czy co najmniej trzyletni staż pracy.

Łukasz Łobejko nowym dyrektorem szpitala w Radecznicy. Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE