W tych szkołach wykryto koronawirusa. Sprawdź, gdzie jest zdalne nauczanie

2020-09-15 7:08 Kinga Czernichowska
W tych szkołach wykryto koronawirusa. Sprawdź, gdzie jest zdalne nauczanie
Autor: Pixabay.com W tych szkołach wykryto koronawirusa. Sprawdź, gdzie jest zdalne nauczanie

W 12 szkołach na Dolnym Śląsku wykryto koronawirusa. Do tej pory na nauczanie zdalne przerzucono się w 4 szkołach, a nauczanie hybrydowe wprowadzono w 8 placówkach. Łącznie na Dolnym Śląsku jest 2759 szkół.

Zdaniem kuratora Romana Kowalczyka to i tak mało, ale nie powinniśmy popadać w huraoptymizm. Wręcz przeciwnie: należy w dalszym ciągu zachowywać zasady bezpieczeństwa

Te szkoły przeszły na nauczanie zdalne/hybrydowe. Lista szkół

 • Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna w Piszkowicach w powiecie kłodzkim. Zajęcia są tutaj zawieszone do 17 września. Zakażonych koronawirusem jest 7 dzieci oraz kilku nauczycieli
 • Dolnośląski Zespół Szkół Medyczno-Sportowych w Świdnicy. Nauczanie hybrydowe dotyczy tu tylko Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Podczas mistrzostw Europy we Francji w kolarstwie szosowym stwierdzono zakażenie covid-19 u jednego z zawodników, a kontakt z nim mogli mieć uczniowie szkoły.
 • Dolnośląski Zespół Szkół Specjalnych Przyszpitalnych w Wałbrzychu. Zawieszenie dotyczy zajęć dydaktycznych dla dzieci na oddziale pediatrii.
 • Przedszkole Specjalne w Specjalnych Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wąsoszu w powiecie górowskim. Tryb zdalny został tu wprowadzony do 30 września w związku z wprowadzonymi pracami w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego.
 • Szkoła podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze. Zawieszenie zajęć dotyczy jednej klasy pierwszej w terminie do 14 września w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z uczniów. Cała klasa została poddana kwarantannie.
 • Zespół Szkół Politechnicznych “Energetyk” w Wałbrzychu. Zajęcia zostały zawieszone tutaj w dwóch klasach technikum do 18 września.
 • Przedszkole w Zespole Szkół we Wieniu w powiecie lwóweckim. Do 14 września zamknięty został oddział zamiejscowy przedszkola w Pilchowicach. U jednego z dzieci stwierdzone obecność koronawirusa.
 • Gminne Przedszkole nr 2 w Trzebnicy. Zawieszenie zajęć dotyczy jednej grupy, w której zdiagnozowano koronawirusa u jednego z dzieci.
 • Szkoła Podstawowa nr 5 w Strzelinie. Jednak uczennica klasy IV ma pozytywny wynik badania na CIVID-19. Cała klasa wraz z rodzicami została objęta kwarantanną. od 11 września rozpocznie się zdalne nauczanie w tej klasie. Ponadto dwóch uczniów tej szkoły czeka na wynik badania.
 • Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu. Zdalne nauczanie od 15 września zostanie tu wprowadzone dla jednego zespołu klasowego, w związku ze zgłoszeniem zachorowania u jednego z rodziców.
 • Przedszkole nr 5 w Bogatyni w powiecie zgorzeleckim. 2 nauczycielki zostały objęte kwarantanną.

O tym, czy szkoła przejdzie na nauczanie zdalne/hybrydowe w przypadki wykrycia koronawirusa u ucznia lub nauczyciela decyduje dyrektor w porozumieniu z sanepidem

Bezpieczna szkoła. Koronaporadnik "Będzie dobrze" Adama Federa odc. 38

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.