Protest kobiet we Wrocławiu, 30 października. Co będzie się działo? [TRASA, PROGRAM, WYDARZENIA]

2020-10-30 11:56
Protest kobiet we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA, FOTO]
Autor: Adam Rajczyba Protest kobiet we Wrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA, FOTO]

Protest kobiet we Wrocławiu. Dzisiaj kolejny dzień protestów. Co będzie się działo we Wrocławiu 30 października? Którędy będą szli protestujący? Gdzie będą utrudnienia? Jak będzie przebiegać trasa protestu kobiet 30 października we Wrocławiu?

Protest kobiet we Wrocławiu. 30 października 2020

Co będzie się działo podczas protestów kobiet we Wrocławiu 30 października 2020 roku? Przypomnijmy, że wiele wrocławianek jedzie dzisiaj na główny protest w Warszawie. Protestujący mają ruszyć z trzech miejsc w stolicy:

  • Kancelaria Premiera,
  • Plac Zamkowy,
  • Plac Zawiszy.

Zobacz też: Protesty kobiet 30.10 w Polsce. Co będzie się działo?

Czy to znaczy, że we Wrocławiu nic więcej nie będzie się działo? Niekoniecznie. Wiadomo, że wrocławianki, które nie mogą dzisiaj pojechać do Warszawy, będą protestować w swoim rodzinnym mieście.

Protest kobiet 30 października 2020, Wrocław

Kobiety wyruszą m.in. z parkingu Dworca Głównego następującą trasą: Małachowskiego - Pułaskiego - Dyrekcyjną - Ślężną - Wyścigową - Karkonoską na skrzyżowanie Karkonoskiej Zwycięskiej (to skrzyżowanie będzie zablokowane ze wszystkich stron na od 17:30 ok. 30 min). Dalej ulicami Zwycięską - Parafialną - Grota Roweckiego - Borowską - Armii Krajową, dalej skrzyżowanie Armii Krajowej i Bardzkiej, która będzie zablokowana ze wszystkich stron. Start o godz. 17.00.

W przerwach gorąca herbata i tańce. Protestujące liczą na pokojowy przebieg strajku. To jednak nie jedyne wydarzenie dzisiaj. Protestujące zbierają się także na Maślicach, a szczegółową rozpiskę wydarzeń znajdziecie tutaj: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE