burza

i

Autor: Canva

Pogoda

Pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało. IMGW zapowiada burze na długi weekend!

2023-06-06 11:49

Długi weekend spowodowany Bożym Ciałem nadchodzi wielkimi krokami, dlatego warto zapoznać się już z prognozą pogody na ten czas. Ta nie jest niestety najbardziej optymistyczna. IMGW zapowiada opady deszczu, wiatr i burze.

Jaka będzie pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało? Do długiego weekendu pozostało już naprawdę niewiele, więc meteorolodzy są już w stanie dosyć dokładnie określić, jaka pogoda czeka na nas w najbliższych dniach. Jeśli wzięliście na ten czas wolne, to mamy nadzieję, że zaplanowaliście sobie wyjazd w jakieś przyjemne miejsce, bo takim z pewnością nie będzie Wrocław. Jak zapowiada IMGW, w stolicy Dolnego Śląska, ale także w innych miejscach w województwie spodziewać się możemy burz, wiatru i deszczu.

IMGW ostrzega przed burzami na Dolnym Śląsku

Zanim przejdziemy do właściwej części prognozy pogody, zatrzymajmy się na chwilę przy komunikacie IMGW. Jak zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na terenie Dolnego Śląska od środy, 7 czerwca, do soboty, 10 czerwca, spodziewać się możemy burz i intensywnych opadów. 

"Pogodnie będzie prawdopodobnie tylko na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze kraju pochmurno i okresami deszczowo. Miejscami, głównie na południu i w centrum, burzom może towarzyszyć intensywny deszcz, porywy wiatru do 60-65 km/h oraz grad. Temperatura w wielu miejscach wzrośnie do 25°C-27°C, tylko nad morzem będzie chłodniej, od 16°C do 20°C. Wiatr będzie okresami porywisty, z kierunków wschodnich" - zapowiada IMGW.

Pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało. Długi weekend (czwartek, 8 czerwca)

Długi weekend zaczynamy od Bożego Ciała, jednak nie jest to rozpoczęcie idealne. Co prawda, temperatura zdecydowanie będzie sprzyjać - termometry w dzień wskażą nawet 26°C, a w nocy będzie to ok. 14°C, jednak problemem mogą okazać się wspomniane burze. Choć część dnia ma być słoneczna, to burzowa pogoda rozpocznie się właśnie w czwartek.

Pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało. Długi weekend (piątek, 9 czerwca)

Jeszcze gorzej będzie w piątek, choć i w tym przypadku za oknami ma być ciepło. W dzień termometry wskażą ok. 25°C, a w nocy temperatura ma wynieść nawet do 16°C. Ponownie spodziewać się możemy burz, a w porównaniu do czwartku, dużo większe ma być również zachmurzenie. Popularny piątunio we Wrocławiu będzie więc niestety najpewniej brzydkim, szarym dniem. 

Pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało. Długi weekend (sobota, 10 czerwca)

Przechodząc do właściwej części weekendu, nie mamy żadnych dobrych wieści. W sobotę znów spodziewamy się burz z piorunami, jednak opady i błyski mają być przeplatane nieco bardziej słonecznymi momentami. W dzień temperatura wyniesie ok. 24°C, a w nocy termometry wskażą do 13°C. 

Pogoda we Wrocławiu na Boże Ciało. Długi weekend (niedziela, 11 czerwca)

Nieudany pod kątem pogody długi weekend zakończymy drobnymi symptomami poprawy. W niedzielę nie spodziewamy się już burzy, jednak wciąż występować mają przelotne opady. Będzie to również najzimniejszy dzień długiego weekendu, choć akurat na temperaturę nie możemy narzekać. W dzień spodziewamy się 23°C, a w nocy ok. 13°C.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE