Uważajmy na upał - zdj. ilustracyjne

i

Autor: lublin.uw.gov.pl Antycyklon Lucyfer w Polsce. Czeka nas fala upałów?

Ostrzeżenie IMGW: Niebezieczne UPAŁY i BURZE z gradem na Dolnym Śląsku!

2022-06-20 9:23

Do poniedziałkowego popołudnia przedłużone zostały ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami dla kilkunastu powiatów województwa dolnośląskiego - poinformował w niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Oprócz tego na terenie całego Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem.

Według prognoz IMGW do poniedziałku do godz. 17 na terenie powiatów lubińskiego, legnickiego, Legnicy, średzkiego, złotoryjskiego, jaworskiego, świdnickiego, wrocławskiego, Wrocławia, wołowskiego, trzebnickiego, oławskiego, oleśnickiego, dzierżoniowskiego, strzelińskiego i ząbkowickiego temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 30 do 33 stopni C. Z kolei temperatura minimalna w nocy, w zależności od powiatu, wyniesie od 15 do 20 stopni C.

"Przypominamy o ostrzeżeniach dotyczących upału. Nadal obowiązują, do godziny 18:00 dla części południowej, wschodniej i centralnej Polski. Temperatury mogą sięgać 33°C" - informuje IMGW.

Według prognoz IMGW na terenie województwa dolnośląskie w poniedziałek mogą wystąpić burze z gradem. Miejscami będą im towarzyszyć bardzo silne opady deszczu - od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru - do 100 km/h – podał w komunikacie Instytut. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje na terenie wszystkich dolnośląskich powiatów od godz. 14 w poniedziałek do godz. 21 tego dnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!