Lodowiska we Wrocławiu. Gdzie możemy pojeździć na łyżwach?

2021-10-12 13:40
Rusza sezon zimowy. Wrocławskie lodowiska ponownie otwarte!
Autor: mat.pras

W poniedziałek, 11 października wystartował sezon zimowy na wrocławskich krytych lodowiskach przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej w Hali Orbita. Miasto we współpracy ze spółką Spartan kontynuuje program „Spartan dla szkół”, dzięki któremu uczniowie mogą korzystać z lodowisk za darmo.

Sezon zimowy zdaje się ruszać pełna parą. Już niedługo będziemy mogli wyruszyć na narty, snowboard, a młodsi znajdą dużo frajdy w jeździe na sankach. A jakie zimowe rozrywki przewidziane są we Wrocławiu? Od 11 października czynne są już lodowiska, na których można pojeździć na łyżwach. Mowa tutaj na razie o dwóch obiektach. Ślizgawkę znajdziemy przy ul. Spiskiej i Wejherowskiej w Hali Orbita. Oprócz ciekawej oferty dla wszystkich chętnych łyżwiarzy, oba te miejsca proponują korzystanie z lodowisk uczniom wrocławskich szkół od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 15.

- Cieszymy się, że w tych ciężkich pandemicznych czasach udało się kontynuować tak duży projekt edukacyjny jakim jest nauka jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół. Wszyscy, a przede wszystkim dzieci i młodzież szkolna odczuwają dotkliwie brak aktywności fizycznej – mówi Renata Granowska wiceprezydent Wrocławia.

Popołudniami i w weekendy na lodowiskach poślizgamy się tradycyjnie już w dwóch kierunkach. Co pół godziny strzałka świetlna i sygnał dźwiękowy informować nas będzie o zmianie kierunku jazdy dzięki czemu nie tylko nie zakręci nam się w głowie, ale też nauczymy się jeździć w dwóch kierunkach.

Spartan przygotował też specjalną promocję „Tanie Ślizganie”, która będzie obowiązywała w poniedziałki. Przez cały dzień każdy -  czy to dziecko, czy dorosły za wejściówkę na lodowisko zapłaci jedynie 13 zł.

W tym roku zakupiony został nowy sprzęt do wypożyczalni (200 par łyżew - rozmiary od 26 do 47). Również najmłodsi (1-3 latki) będą mogli wypożyczyć łyżwy saneczkowe (dwupłozowe mocowane do bucików) aby rozpocząć swoją przygodę z łyżwiarstwem.

W wypożyczalniach wypożyczymy również kaski, a dla najmłodszych czekają pomocne zwierzaki (foki, pingwiny, misie, renifery) do nauki jazdy na łyżwach.

- Dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć stawianie swoich pierwszych kroków na lodzie mamy przygotowany szeroki wachlarz kursów. Szkolenia prowadzone są zarówno w grupach dla dzieci, dorosłych jak również dla rodzin w tzw. kursach Rodzic + Dziecko. To nowość i idealny kurs zarówno dla dzieci jak i rodziców. Do tej pory rodzice czekali na swoje pociechy aż skończą zajęcia na lodowisku, dzisiaj mają możliwość uczestniczenia w zajęciach razem z nimi. W jednym czasie rodzice mają swojego instruktora na połowie płyty, a dzieci swojego. Pod koniec zajęć zabawy integracyjne z dziećmi – mówi Maciej Moczko Rzecznik prasowy WCT Spartan sp. z o.o.

Lodowiska we Wrocławiu. Godziny otwarcia

Lodowiska przy ul. Wejherowskiej i Spiskiej otwarte są: 

  • poniedziałek - piątek 16.00 - 22.00
  • sobota i niedziela 11.00 - 22.00

przerwy na dezynfekcję i czyszczenie lodu:

poniedziałek - piątek 15.00 – 16.00

sobota, niedziela, święta i podczas ferii 10.00 – 11.00 16.00 – 17.00

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej Spartana.  

Super Raport 11.10 (Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Łukasz Jankowski - prezes ORL w Warszawie) Sedno Sprawy: Marek Suski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE