Koronawirus uderza w rynek pracy. Coraz więcej młodych bezrobotnych. Najnowsze liczby

2020-05-11 21:35
Wśród bezrobotnych przybywa osób poniżej 30 roku życia
Autor: Heather Plew / Pixabay Wśród bezrobotnych przybywa osób poniżej 30 roku życia

Rośnie bezrobocie w powiecie trzebnickim. Główną ofiarą pandemii są ludzie młodzi. Co ciekawe, choć wiele osób straciło pracę, na brak ofert pracy nie można narzekać.

Koronawirus uderza w rynek pracy. Najnowsze dane

Jak pokazują statystyki Powiatowego Urzędu Pracy w Trzebnicy, w marcu i kwietniu przybyło bezrobotnych.

- Patrząc miesiąc do miesiąca, jest to 127 nowych osób bezrobotnych. Nie jest to duży wzrost, biorąc pod uwagę liczbę osób bezrobotnych, jednak musimy pamiętać, że zawsze w kwietniu zaczynały się prace sezonowe i ten spadek liczby bezrobotnych był zauważalny - wyjaśnia dyrektor Łukasz Szymczak.

Co ciekawe, wśród nowych bezrobotnych dominują ludzie młodzi.

- W większości są to ludzie do 30. roku życia, pracujący w urzędach lub zakładach. Wśród nowych bezrobotnych w wieku 50+ mamy 36 osób - dodaje dyrektor trzebnickiego urzędu pracy.

Rynek pracy w czasach koronawirusa. Gdzie znaleźć pracę?

Pomimo rosnącego bezrobocia, w urzędzie cały czas pojawiają się nowe oferty pracy. Wciąż poszukiwani będą pracownicy sprzedaży i handlu, informatycy, a także pracownicy służby zdrowia.

Tarcza antykryzysowa

Sytuację na rynku pracy mogą poprawić liczne programy w ramach Tarczy Antykryzysowej. Do tej pory wniosek o wsparcie złożyło ponad 3,5 tys. firm, z czego pomoc otrzymało 500 z nich.

Morawiecki: Tarcza antykryzysowa błyskawicznie przygotowana przez rząd
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE