Zbrodnia miłoszycka: Dożywocie dla Ireneusza M. i 25 lat więzienia dla Norberta Basiury?

2020-09-02 16:32
Rozprawa Miłoszycka
Autor: Łukasz Ekiert

Takich kar domaga się prokuratura. Przypomnijmy, obaj mężczyźni zasiadają na ławie oskarżonych w sprawie zbrodni miłoszyckiej. We Wrocławiu ruszyły mowy końcowe.

Matka brutalnie zgwałconej i zamordowanej Małgosi, nie kryła emocji podczas mowy końcowej, jako oskarżyciel posiłkowy, domaga się o wiele surowszej kary dla oskarżonych.

- Żadne 25 lat, żadne dożywocie. Kara śmierci i to tak okrutna powinna być i dwa razy gorsza od mojej Małgosi, bo i za co ją zabiliście? To dziecko chciało żyć - mówi matka zamordowanej Małgosi

Prokuratura dla Norberta B. żąda kary 25 lat pozbawienia wolności, oskarżony zaraz po rozprawie odniósł się do głosu prokuratora.

- To były ciężkie słowa, ale podtrzymuję to, co mówiłem do tej pory, jestem niewinny w tej sprawie. Ta kara na pewno nie dotyczy mnie - mówi jeden z oskarżonych, Norbert B.

Mowy końcowe obrońców zaplanowane są na 15 września. Najprawdopodobniej na kolejnym posiedzeniu nie usłyszymy wyroku w tej sprawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE