Dolnośląskie. Sekcja potwierdziła, że szczątki znalezione w mieszkaniu w Kamieńcu Ząbkowickim należą do noworodka

2021-07-27 14:39
Noworodek
Autor: FeeLoona / CC0 / pixabay.com

Sekcja zwłok potwierdziła, że szczątki znalezione w ubiegłym tygodniu w jednym z mieszkań w Kamieńcu Ząbkowickim, należą do noworodka. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. zabójstwa noworodka w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu.

W ubiegłym tygodniu właściciel jednego z mieszkań w Kamieńcu Ząbkowickim, porządkując je po poprzednich lokatorach, znalazł w piwnicy walizkę, w której znajdowały się szczątki – jak wówczas podała prokuratura – najprawdopodobniej noworodka. O sprawie tej pisaliśmy tutaj.

O wynikach sekcji poinformował we wtorek PAP naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Maciej Kroczak.

- Biegli potwierdzili, że szczątki są pochodzenia ludzkiego, a długość kości wskazuje, że była to ciąża donoszona - powiedział prokurator.

Biegli nie ustalili jeszcze, czy dziecko urodziło się żywe i kiedy doszło do zgonu. "Szacunkowo stwierdzono, że zgon mógł nastąpić kilkanaście miesięcy temu" - mówił prokurator. Na szczątkach nie wykryto żadnych obrażeń. Na podstawie analizy włosów wygenerowane zostanie DNA; biegli ustalą też płeć noworodka.

Raport z Anteny 23.07
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE