Znane Agnieszki. Polskie aktorki, sportsmenki, piosenkarki o imieniu Agnieszka [GALERIA]

2021-01-19 9:06

Agnieszka to jedno z najpopularniejszych imion w Polsce. Nosi je ponad pół miliona kobiet. Nie brakuje wśród nich wielu sławnych Agnieszek, które zrobiły karierę w polskich show-biznesie jako aktorki, sportsmenki, piosenkarki czy też wybitne reżyserki filmowe. By przejść do galerii, kliknij pierwsze zdjęcie, a następnie kieruj się strzałkami.

Imieniny Agnieszki - kiedy są? Wszystkie daty imienin Agnieszki

Agnieszka to jedno z najpopularniejszych imion w naszym kraju. Do Polski dotarło w średniowieczu  i najprawdopodobniej zostało przyniesione z sąsiednich Czech. Imię to pochodzi od greckiego słowa "hange", co oznacza - "czysta", „dziewicza”, „nieskalana”. Może również pochodzić od łacińskiego słowa „agnus” – czyli baranek, który w religii chrześcijańskiej stanowił "nieskalaną ofiarę" - symbol poświęcenia się Chrystusa. Dlatego 21 stycznia w imieniny Agnieszki odbywa się święcenie białych baranków.

Co ciekawe, w Polsce imieniny Agnieszki może świętować ponad 552 338 kobiet. Tak ogromna liczba osób została zarejestrowana w polskiej bazie PESEL w 2020 roku. Daje to 5. miejsce w rankingu występowania imion żeńskich. Oprócz 21 stycznia wiele osób obchodzi imieniny Agnieszki także 2 marca, 13 maja, 20 września, 16 listopada czy 24 listopada. Zasada zwykle jest taka, że imieniny obchodzi się w pierwszym terminie po dniu urodzin. Czasem jednak solenizanci dobierają datę wedle własnego uznania.

Czytaj też: Anna Dereszowska przeprowadza się na Mazury. Czy zrezygnuje z aktorstwa?

Znane osoby o imieniu Agnieszka

Znanych kobiet o imieniu Agnieszka w Polsce nie brakuje. To m.in. aktorki, poetki, sportsmenki, piosenkarki, ale też wybitne polskie reżyserki filmowe i teatralne. W naszym zestawieniu znajdziesz kilkanaście znanych nazwisk. By przejść do galerii, kliknij pierwsze zdjęcie, a następnie kieruj się strzałkami.

Mike Tyson, Nicolas Cage - te gwiazdy straciły majątek | ESKA XD - Hotplota #14
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze