Uwaga. Mgła - ostrzeżenie IMGW

i

Autor: Pixabay.com

W nocy możliwe marznące mgły. "Widoczność będzie ograniczona do 100 metrów". OSTRZEŻENIE IMGW

2021-02-21 17:23

Marznące mgły i widoczność oraniczona do 100 metrów - przed takimi zjawiskami ostrzega synoptyk IMGW Jakub Gawron. Ostrzeżenie obowiązuje na razie dla dwóch rejonów kraju. Jednak mgła może występować w całej Polsce. Jak wygląda prognoza pogody na najbliższe godziny? Jaka będzie noc i poniedziałkowy poranek?

W niedzielę, temperatura maksymalna wynosi od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do nawet 14 stopni na południowym zachodzie.

- Niewątpliwie wiosenna pogoda, nie zimowa, jak w ostatnim czasie - podkreśla Jakub Gawron. - Na północnym wschodzie jeszcze jest więcej chmur, ale tam też miejscami będą pojawiać się rozpogodzenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek też będzie pogodnie.

- Więcej chmur jedynie na północnym wschodzie w kraju. Należy jednak nastawić się na to, że miejscami będzie mgliście - powiedział synoptyk. - Te mgły, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, będą marznące, ponieważ temperatura będzie na minusie. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów.

Jak na razie, ostrzeżenie przed gęstymi mgłami obowiązuje już na Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia.

- Spodziewamy się, że będą one tam gęste i będą utrzymywać się dość długo - ostrzega Jakub Gawron. - W innych miejscach kraju mgły również mogą utrzymywać się jeszcze jutro do południa, też z widzialnością 100-200 metrów

Zgodnie z prognozą Instytutu poniedziałek, podobnie jak niedziela, zapowiada się słonecznie.

- Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do ok. 8-9 stopni w centrum Polski i ok. 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie - powiedział synoptyk.

Wisła w Płocku ruszyła!