W nocy możliwe marznące mgły. "Widoczność będzie ograniczona do 100 metrów". OSTRZEŻENIE IMGW

2021-02-21 17:23
Uwaga. Mgła - ostrzeżenie IMGW
Autor: Pixabay.com

Marznące mgły i widoczność oraniczona do 100 metrów - przed takimi zjawiskami ostrzega synoptyk IMGW Jakub Gawron. Ostrzeżenie obowiązuje na razie dla dwóch rejonów kraju. Jednak mgła może występować w całej Polsce. Jak wygląda prognoza pogody na najbliższe godziny? Jaka będzie noc i poniedziałkowy poranek?

W niedzielę, temperatura maksymalna wynosi od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 8 stopni Celsjusza w centrum kraju do nawet 14 stopni na południowym zachodzie.

- Niewątpliwie wiosenna pogoda, nie zimowa, jak w ostatnim czasie - podkreśla Jakub Gawron. - Na północnym wschodzie jeszcze jest więcej chmur, ale tam też miejscami będą pojawiać się rozpogodzenia.

W nocy z niedzieli na poniedziałek też będzie pogodnie.

- Więcej chmur jedynie na północnym wschodzie w kraju. Należy jednak nastawić się na to, że miejscami będzie mgliście - powiedział synoptyk. - Te mgły, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, będą marznące, ponieważ temperatura będzie na minusie. Widzialność będzie ograniczona do 100 metrów.

Jak na razie, ostrzeżenie przed gęstymi mgłami obowiązuje już na Warmii i Mazurach oraz na północy Podlasia.

- Spodziewamy się, że będą one tam gęste i będą utrzymywać się dość długo - ostrzega Jakub Gawron. - W innych miejscach kraju mgły również mogą utrzymywać się jeszcze jutro do południa, też z widzialnością 100-200 metrów

Zgodnie z prognozą Instytutu poniedziałek, podobnie jak niedziela, zapowiada się słonecznie.

- Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie do ok. 8-9 stopni w centrum Polski i ok. 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie - powiedział synoptyk.

Wisła w Płocku ruszyła!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze