Użytkownicy na to czekali. Ta FUNKCJA wkrótce zniknie z Chrome na Androida

2021-09-07 15:23
Google Chrome
Autor: Pixabay.com

Dobra wiadomość dla wszystkich używających przeglądarki Chrome na telefonach komórkowych z Androidem. Jak informują branżowe portale, z jej najnowszej odsłony zniknąć ma jedna z funkcjonalności, która miała ułatwiać życie, zaś w praktyce irytowała znakomitą większość użytkowników. Czytaj więcej w naszym artykule.

Jakiś czas temu Google wprowadziło nową funkcjonalność w swojej przeglądarce na telefony komórkowe. Było to grupowanie zakładek ze stronami odwiedzanymi przez użytkowników. Funkcja ta miała z założenia ułatwić życie korzystającym z programu, jednak nie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wszystko było dobrze do momentu, gdy opcję grupowania zakładek można było wyłączyć. Jednak w pewnym momencie możliwość ta zniknęła.

Na szczęście twórcy przeglądarki wsłuchali się w feedback od użytkowników i w nowej wersji Chrome prawdopodobnie nastąpią zmiany, które usatysfakcjonują wiele osób.

Jak informuje portal XDA-developer Google eksperymentuje z dwiema nowymi zmianami funkcji grupy kart w najnowszej wersji beta Chrome na Androida. Pierwsza zmiana polega na tym, że linki ustawione na automatyczne otwieranie w nowej karcie nie będą już tworzyć grupy. Zamiast tego link otworzy się w osobnej nowej karcie.

Druga zmiana dodaje nową opcję „Otwórz w nowej karcie” w menu kontekstowym, które pojawia się po długim naciśnięciu linku, umożliwiając użytkownikom otwarcie linku w nowej karcie. W najnowszej wersji Chrome nowe linki można otwierać tylko w grupie.

Jak uzyskać dostęp do bety Chrome na Androida? Najnowszą wersję Chrome Beta ściągnąć można ze sklepu Google Play. Niestety, nie wiadomo kiedy zmiany te wprowadzone zostaną w stabilnej wersji Chrome.

Raport z Anteny 07.09
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze