Twardy lockdown: będą limity osób na Wielkanoc 2021! Minister zdrowia zdradził szczegóły

i

Autor: Pixaby Twardy lockdown: będą limity osób na Wielkanoc 2021! Minister zdrowia zdradził szczegóły

Twardy lockdown: limity na Wielkanoc 2021. Ile osób może spotakać się przy świątecznym stole?

2021-03-26 8:00

Twardy lockdown w Polsce. Wprowadzenie go ogłosił w czwartek, 25 marca minister zdrowia Adam Niedzielski. Nowe obostrzenia obowiązywać będą też na Wielkanoc 2021. Rząd wprowadził także LIMITY OSÓB na święta wielkanocne. Ile osób będzie mogło spotkać się przy świątecznym stole? Minister zdrowia zdradził szczegóły. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

Twardy lockdown w Polsce. Od kiedy?

Twardego lockdown w Polsce obowiązywać będzie od soboty, 27 marca. Wszystko przez bardzo dużą liczbę zakażeń koronawirusem. W czwartek, 25 marca było to ponad 34 tysięcy. Przedstawiciele rządu już wcześniej podkreślali, że jeśli granica 30 tysięcy dobowych zachorowań zostanie przekroczona czeka nas twardy lockdown w Polsce. Co to oznacza? Co zostanie zamknięte? Przeczytajcie tutaj:

Nowe obostrzenia od 27.03.2021: Minister ogłosił TWARDY LOCKDOWN! Co będzie zamknięte?

Nowe obostrzenia obejmą także święta wielkanocne. Ile osób będzie mogło zasiąść przy stole podczas Wielkanocy 2021?

Raport z anteny 24.03, godz.10

Limity na Wielkanoc 2021. Ile osób na Wielkanoc?

Wiele osób od dłuższego czasu zastanawiało się, czy Wielkanoc 2021 będą obowiązywać limity? W tej kwestii już w środę, 24 marca wypowiedział się już minister zdrowia w rozmowie z Wirtualną Polską. Ile osób będzie mogło spotkać się podczas świąt wielkanocnych? Te będą wyglądać podobnie do Bożego Narodzenia.

W sytuacji, gdy rodzina jest zaszczepiona, przygotowaliśmy takie rozwiązanie, że te zaszczepione osoby nie wliczają się do pięcioosobowego limitu wynikającego z obostrzeń - powiedział minister zdrowia.

Adam Niedzielski zaapelował również o ograniczenie kontaktów podczas Wielkanocy 2021. Zaznaczył, że mogą to być rzeczywiście ostatnie święta, które będzie trzeba przeżyć jeszcze w odosobnieniu, niekoniecznie w dużym gronie - ale być może powiększonym o osoby zaszczepione, bo one są w tym sensie bezpieczne.

Rekomendowałbym wstrzymanie i ograniczenie kontaktów w święta, mimo że do limitu pięciu osób nie byłyby wliczane osoby zaszczepione - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczył, że decyzji rządu można spodziewać się w czwartek, a obowiązywałyby one od soboty - powiedział minister zdrowia w rozmowie z WP.

Ile osób podczas Wielkanocy 2021? Jakie limity?

Adam Niedzielski te słowa potwierdził podczas czwartkowej konferencji prasowej. Obowiązuje limit zgromadzeń - 5 osób. Nie są jednak do niego wliczani ci, którzy zostali już wcześniej zaszczepieni. Przedstawiciele rządu zaleci spędzenie Wielkanocy 2021 z domownikami. Nie ma jednak zakazu przemieszczania się.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?