Gdzie zwiększasz szanse na zakażenie COVID-19? "W restauracji z kelnerem to 10 do potęgi czwartej"

2021-02-03 13:11
Ryzyko zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji.
Autor: canva/CIR Ryzyko zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji.

Miał być rzetelnym wyjaśnieniem, a stał się obiektem żartów. Centrum Informacyjne Rządu zamieściła w sieci wykres przedstawiający "ryzyko zarażenia koronawirusem". Wszystko na podstawie poszczególnych lokalizacji. Tabelka budzi sporo kontrowersji, a wiele osób jej po prostu nie rozumie. Co więcej, podane dane pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, a wykonano je... kilka miesięcy temu.

Ryzyko zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji. Rząd zaprezentował wykres

Gdzie najczęściej dochodzi do zakażenia koronawirusem? Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób. Wątpliwości postanowił rozwiać rząd. Na Twitterze zaprezentował wykres "ryzyka zarażenia koronawirusem w zależności od lokalizacji". Co możemy z niego wyczytać?

Według grafiki przedstawionej przez Centrum Informacyjne Rządu najczęściej zakażeniem COVID-19 dochodzi w restauracjach z obsługą kelnerską. Następnie w klubach fitness oraz w kawiarniach i barach. Dalej mamy: hotele, restauracje z zamówieniami realizowanymi przy barze, miejsca kultu religijnego, gabinety lekarskie. Następie pada cała lista różnych sklepów, przez stacje paliw, apteki, aż do sklepów codziennych i tych z samochodami - które kończą listę.

Rybacy w Krakowie łowią ryby w przeręblach na cienkim lodzie.

Wykres "ryzyka zarażenia koronawirusem" jest hitem w sieci! Internauci mają mnóstwo wątpliwości

Grafika ryzyka zarażenia koronawirusem wzbudziła mnóstwo emocji wśród internautów. Użytkownicy zastanawiają się, o co chodzi z kwadratami i dlaczego każdy z nich ma inny rozmiar.

- Nic z tego nie rozumiem- Jak nie. Ryzyko zakażenia w restauracji z kelnerem to dokładnie 10 do potęgi czwartej. Jasno i klarownie. Ale tylko jako kwadrat. Bo w aptece wprawdzie 10 do potęgi pierwszej, ale całkiem długi prostokąt - komentują.

Wielu zastanawia się też, dlaczego kościoły w Polsce są otwarte, skoro na wykresie znajdują się całkiem wysoko.

Odpowiedzią może być to, że dane pochodzą z magazynu "Nature", które przeprowadzono w 10 miastach w... Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo miało to miejsce kilka miesięcy temu. Raport opublikowana w listopadzie 2020 roku w USA.

Dodajmy, że wspomniany wykres pojawił się w momencie, gdy coraz więcej przedsiębiorców domaga się luzowania obostrzeń i otwarcia gospodarki.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Nowe i stare pytania! Sprawdź się!

Pytanie 1 z 1
Który z wymienionych sposobów przewożenia gaśnicy w samochodzie osobowym jest właściwy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze