Rysunek 7-latka z Ukrainy rozrywa serce. Doradca Zełenskiego: Rosjanie zmienili nasze dzieci w dzieci wojny

i

Autor: PAP/Wojtek Jargiło - zdjęcie ilustracyjne Rysunek 7-latka z Ukrainy rozrywa serce. Doradca Zełenskiego: "Rosjanie zmienili nasze dzieci w dzieci wojny"

Rysunek 7-latka z Ukrainy rozrywa serce. Doradca Zełenskiego: "Rosjanie zmienili nasze dzieci w dzieci wojny"

2022-03-08 13:43

Rosjanie zmienili nasze dzieci w "dzieci wojny" - oświadczył na Twitterze doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak. Do wpisu dołączył zdjęcie rysunku swojego siedmioletniego synka, przedstawiającego dwa czołgi i lecący pocisk.

Wojna w Ukrainie trwa już trzynasty dzień. Wojsko i ludność cywilna broni się przed brutalną napaścią ze strony Rosji. Tysiące osób jest bez prądu i jedzenia. Walczą o przetrwanie chowając się w schronach. Ściskający za serce wpis opublikował na Twitterze we wtorek (8 marca) doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, Mychajło Podolak. Dołączył do niego zdjęcie rysunku swojego siedmioletniego synka, który przedstawia dwa czołgi i lecący pocisk.

- Rosjanie zmienili nasze dzieci w "dzieci wojny". Które śpią w piwnicach, stale są pod ostrzałami rakietowymi, widzą uzbrojonych najeźdźców, którzy grabią, rozstrzeliwują, kradną - napisał Podolak na Twitterze.

- Mój siedmioletni syn widzi wojnę tak jak na (tym) rysunku. Teraz to pozostanie na zawsze w pamięci naszych dzieci - dodał.

Czy warto pomagać? (Ukraina)