Nowy Ład. Wyższe podatki dla bogatych, niższe dla biednych

i

Autor: pixabay Nowy Ład. Wyższe podatki dla bogatych, niższe dla biednych

Rodziny zostaną ZWOLNIONE z podatków. Jest tylko JEDEN warunek!

2021-09-26 10:53

PiS zgłosił do projektu Polskiego Ładu kolejną nową poprawkę. Zakłada ona spore udogodnienia dla członków wieloosobowych rodzin. O sprawie tej informuje w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety poprawka ta jest już przesądzona. O jaką zmianę chodzi? Sprawdźcie poniżej.

- Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów. Ostatnie słowo należy do premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział "DGP" poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

O ulgę dla dużych rodzin zabiegała Partia Republikańska Adama Bielana. Jak mówił gazecie Kamil Bortniczuk, posłowie rozmawiali już w tej sprawie z resortami finansów i rodziny, a wzorem był zerowy PIT dla młodych. Tutaj, mielibyśmy zerowy PIT dla rodzin 4 plus. 

Przy wspólnym rozliczeniu kwota wolna byłaby na poziomie 170 tys. zł rocznie, wynika z pomysłu.

- Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie - sprecyzował dziennikarzom Bortniczuk. Jak dodał, taka ulga mogłaby skłonić rodziny, by się powiększały. Byłaby więc podatkową zachętą, obok istniejącego już 500 plus.

Dziennik zaznacza, że wśród rozwiązań dla dużych rodzin rozważana była także wyższa ulga na czwarte i kolejne dziecko lub możliwość wspólnego rozliczenia z dziećmi. Zerowy PIT dla dużych rodzin jest jednak najbardziej prawdopodobną zmianą.

Raport z anteny 23.09, godz.10