POTĘŻNE NAWAŁNICE szaleją nad Polską. Zerwane dachy, trąba powietrzna w Dobrzycy [ZDJĘCIA]

2022-02-17 7:48

Przez Polskę przechodzi potężna nawałnica. Silny wiatr łamie drzewa, zrywa dachy. W wielu gospodarstwach nie ma też prądu. Strażacy odnotowali tysiące zgłoszeń — najwięcej w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. A ciągle dochodzą kolejne. Niestety jest też ofiara śmiertelna.

Tysiące zgłoszeń otrzymała straż pożarna w związku z wichurami oraz burzami, które przechodzą od wczorajszego wieczora nad Polską. Najwięcej interwencji odnotowano w województwie wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim oraz dolnośląskim — poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Szczególnie niebezpiecznie było nad ranem w województwie wielkopolskim. - W Żelazkowie wiatr zerwał dach z budynku szkoły, a w Dobrzycy mieszkańcy donoszą, że przeszła trąba powietrzna. Wichura zniszczyła dachy kilkunastu budynków - donosi lokalny portal Fakty Kaliskie.

gen. Mieczysław Gocuł: Żadnej wojny nie będzie [Super Raport]

Ogromne zniszczenia odnotowano także w województwie łódzkim. Niszczycielskie burze przeszły przez gminę Błaszki w pow. sieradzkim. - Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że za szkody odpowiedzialna jest trąba powietrzna - informują Polscy Łowcy Burz.

Niestety jest też ofiara śmiertelna nawałnicy. Około 70-letni mężczyzna zginął w Międzyrzeczu (woj. lubuskie) po tym, jak drzewo przygniotło samochód, którym kierował. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Lubuskie: Śmiertelna ofiara wichury w Międzyrzeczu. Tragiczne skutki wichury

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]