Wracają gwałtowne burze, grad i wichury. IMGW wydał ostrzeżenie dla połowy kraju. Będzie niebezpiecznie!

i

Autor: Pixaby Alert RCB dla kilku województw! Burze z gradem i porywisty wiatr

Wracają gwałtowne burze, grad i wichury. IMGW wydał ostrzeżenie dla połowy kraju. Będzie niebezpiecznie!

2021-07-26 9:34

Po nieco spokojniejszym tygodniu w pogodzie znów będzie niebezpieczne. Wracają gwałtowne burze, grad i silne porywy wiatru, które będą nam towarzyszyć cały tydzień. Oprócz tego zmagać się też będziemy z upałami. IMGW wydał już ostrzeżenie dla znacznej części kraju. Co nas czeka w pogodzie w najbliższych dniach? Sprawdźcie.

Pogoda dzisiaj [26.07.2021]. Wracają burze, grad i wichury

Nad Polskę napływa gorące, ale również wilgotne powietrze. A to oznacza, poważne zmiany w aurze. Pogoda zacznie zmieniać się już dzisiaj, tj. 26.07. W kolejnych dniach będziemy mieć kontynuację. Jak podaje portal twojapogoda.pl, szklarniowa aura stanowi paliwo dla chmur burzowych. Z nimi związane są bardzo niebezpieczne i gwałtowne zjawiska atmosferyczne.

Raport z Anteny 23.07

Zmiany w pogodzie odczujemy już dzisiaj, w poniedziałek, 26 lipca. Burze pojawią się w znacznej części kraju. Najbardziej odczuwalne będą na południu Polski i w centrum. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia dla połowy kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, punktowo 40 mm, porywy wiatru ok. 80 km/h oraz opady gradu do 3 cm. Temp. maks. od 26°C, 27°C na zachodzie i nad morzem do 30°C, 31°C na wschodzie; chłodniej tylko na obszarach podgórskich, od 24°C do 26°C. W czasie burz porywy wiatru do 80km/h.

Uważać musimy jednak nie tylko na burze i opady, ale także na upały. Te najbardziej odczuwalne będą w centrum oraz na wschodzie Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 lipca) zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Nad ranem rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów od 15 mm do 30 mm. W północnej połowie kraju miejscami mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od 16 st. C do 20 st. C, tylko na Podhalu około 14 st. C. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych, jedynie na zachodzie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda jutro [27.07]. Burze praktycznie w całej Polsce

Jutro, czyli we wtorek, 27 lipca czeka nas kontynuacja zjawisk z poniedziałku. Zagrożenie burzami obejmie województwa południowe, północne, wschodnie i centralne. Spokojniej powinno być na zachodzie Polski. Nadal będzie bardzo ciepło. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, we wschodniej połowie kraju od 20 mm do 30 mm. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 30 st. C, chłodniej tylko nad morzem i na obszarach podgórskich, od 23 st. C do 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h tylko na Lubelszczyźnie do 90 km/h. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h.

Chłodniej powinno zrobić się dopiero w weekend.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?