Najcieplejszy Dzień Wszystkich Świętych od lat! W Zaduszki będzie wietrznie

2021-10-28 10:09

Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowy. Na wschodzie i południowym wschodzie 1 Listopada przez większość dnia będzie pogodnie - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przyzwyczailiśmy się, że na 1 listopada jest zimno, ale w tym roku będzie inaczej. 2 listopada na północy kraju może popadać, będzie też wietrznie.

Przed nami najcieplejszy Dzień Wszystkich Świętych od lat! Zaduszki, czyli 2 listopada również zapowiada się dobrze. W tym roku przysłowie: "Na Wszystkie Świątki zimy początki: śniegu, lodu kobiałeczkę, ale i ciepła troszeczkę" niekoniecznie się sprawdzi. Co prawda, dwa tygodnie temu spodziewaliśmy wręcz mroźnego początku listopada, ale prognozy pogody zmieniły się na naszą korzyść. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy przygotował prognozę pogody na 1 i 2 listopada. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w poniedziałek od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów. Mimo deszczu będzie to ciepły dzień. Miejscami termometry wskażą nawet kilkanaście stopni. Wietrzenie, ale pogodnie i ciepło zapowiadają się także Zaduszki. Jaka czeka nas pogoda?

Spis treści

  1. Najcieplejszy Dzień Wszystkich Świętych od lat!
  2. Wietrzne Zaduszki

CZYTAJ TAKŻE: Kiedy jest Halloween 2021? W jaki dzień wypada święto strachów w Polsce? [DATA]

Najcieplejszy Dzień Wszystkich Świętych od lat!

Dzień Wszystkich Świętych będzie deszczowym dniem, ale możemy spodziewać się w niemal całej Polsce wyższych temperatur.

- Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie. Na ogół będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza, przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h" - prognozuje Łapińska.

Wietrzne Zaduszki

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz - głównie na północnych krańcach Polski. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"
Sonda
Czy 1-go listopada wybierasz się na cmentarz?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze