Słowacja

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: Słowacja znosi obostrzenia. Czy można pojechać do naszych sąsiadów?

2021-04-15 8:42

Słowacja zaczyna wygrywać walkę z koronawirusem? Od poniedziałku, 19 kwietnia część obostrzeń u naszych południowych sąsiadów zostanie zniesiona. Działalność wznowią m.in. hotele. Co jeszcze? Czy w związku z tym można zaplanować wyjazd na Słowację?

Koronawirus Słowacja. Część obostrzeń zostanie zniesiona. Co się zmieni?

Wielkie zmiany u naszych południowych sąsiadów. Słowacja znosi część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od poniedziałku, 19 kwietnia otwarte zostaną sklepy i zakłady usługowe. Działalność wznowią również hotele i pensjonaty. Aby z nich skorzystać będziemy musieli mieć negatywny wynik testu na COVID-19. Konieczne jest również zachowanie reżimu sanitarnego.

W hotelowym pokoju przebywać będą mogły maksymalnie dwie osoby z jednej rodziny. Posiłki podawane będą do pokoi. 22 kwietnia natomiast mają ruszyć wyciągi krzesełkowe w Tatrach Wysokich i w Niżnych Tatrach.

Odbywać się będą również nabożeństwa i msze święta z udziałem wiernych. Otwarte zostaną ogrody botaniczne i zoologiczne, muzea oraz galerie. Będzie można uprawiać sport na otwartej przestrzeni i w grupach do sześciu osób.

Jeśli sytuacja na Słowacji nie będzie się pogarszać, to po 26 kwietnia możliwe będzie znoszenie kolejnych restrykcji.

Raport z Anteny 14.04

Czy można pojechać na Słowację?

Słowacja znosi obostrzenia, ale czy można pojechać na Słowację? Niestety nie mamy dobrych informacji. Granice wciąż pozostają zamknięte. Oznacza to, że po przyjeździe na Słowację musimy poddać się 14-dniowej kwarantannie. Konieczne jest również wypełnienie na stronie internetowej odpowiedniego formularza, zaraz po przekroczeniu granicy. Kwarantannę można skrócić po 8 dniach, jednak trzeba wykonać test PCR. Oczywiście trzeba uzyskać wynik negatywny.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków