Kolonie 2021. Jakie zasady i obostrzenia będą obowiązywały na letnich obozach?

2021-05-27 13:09
 Jakie zasady i obostrzenia będą obowiązywały na letnich obozach latem 2021 roku?
Autor: Pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne Jakie zasady i obostrzenia będą obowiązywały na letnich obozach latem 2021 roku?

Wkrótce początek wakacji i wyjazdów na kolonie oraz obozy. Cała branża turystyczna w czasie pandemii funkcjonuje na specjalnych zasadach. Sporo obostrzeń będzie dotyczyło zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży. Jakie wymogi będzie trzeba spełnić? Jak duże mogą być grupy wyjeżdżające na letni wypoczynek?

Kolonie 2021. Wakacyjny obóz bez dyskoteki? Trudno to sobie wyobrazić, ale w tym roku tak właśnie będą wyglądały letnie wyjazdy. Jak pisze “Rzeczpospolita”, wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży są dosyć rygorystyczne. Mniej osób będzie mogło być zakwaterowanych w pokojach lub namiotach. Jedno dziecko będzie miało do dyspozycji co najmniej cztery metry kwadratowe. Grupy dzieci do 10. roku życia oraz mieszane mogą liczyć maksymalnie 15 osób, a starszych dzieci w grupie może być co najwyżej 20.

Kolonie 2021. Jakie ceny za wyjazd?

Jak przyznają organizatorzy, z którymi rozmawiali dziennikarze gazety, obostrzenia mają wpływ na wysokość cen za wyjazd. Wielu zdecydowało się trzymać bardzo surowych obostrzeń z ubiegłego roku, a tegoroczne zasady podano do wiadomości dopiero w tym tygodniu. Obecnie nie ma np. konieczności zakwaterowania dzieci w osobnych pokojach. 

Kolonie 2021 a koronawirus. Jakie zasady? 

Dzieci z różnych turnusów nie będą mogły się ze sobą spotykać. Nie będą też możliwe odwiedziny przez rodziców. Uczestnicy będą mieli też dwa razy dziennie mierzoną temperaturę. Z racji konieczności zachowania dystansu nie będą możliwe wspomniane wcześniej dyskoteki. 

Raport z Anteny 27.05
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze