Kiedy KONIEC zimy? Do kiedy utrzyma się śnieg i mróz? Synoptycy mają ZŁE wieści! [9.02.21]

2021-02-09 12:11
Wielu kierowców we wtorek musiało spędzić sporo czasu na odśnieżaniu swoich aut
Autor: PAP/Tomasz Gzell Wielu kierowców we wtorek musiało spędzić sporo czasu na odśnieżaniu swoich aut

Ostatnie dni przyniosły w całej Polsce spore ochłodzenie i opady śniegu, które nie były notowane od lat. Zimowa aura mocno doskwiera mieszkańcom wszystkich województw. Kiedy wrośnie temperatura i przestanie padać śnieg? Według synoptyków nie należy spodziewać się szybkiej poprawy pogody.

Po intensywnych poniedziałkowych opadach we wtorek śnieg pojawi się jedynie miejscami. Więcej opadów będzie jedynie na południowych i północnych krańcach kraju, gdzie można spodziewać się pięciocentymetrowego przyrostu pokrywy śnieżnej.

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na drogach w całym kraju
Autor: PAP/Wojtek Jargiło Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia na drogach w całym kraju

Prognoza pogody na wtorek 9 lutego 2021

Temperatura maksymalna wyniesie od -10 stopni Celsjusza w północno-wschodniej części kraju do -1 stopnia Celsjusza na południu. "Front, który przemieszczał się przez nasz kraj wczoraj, to był front ciepły" - podkreślił rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Wiatr na północy kraju osiągnie do 70 km/h, natomiast w górach - nawet 100 km/h. "Tam jeszcze będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne" - wskazał rzecznik IMGW.

Prognoza pogody na środę 10 lutego 2021

W środę przewidywana jest stabilizacja pogody z ujemnymi temperaturami przez całą dobę. W nocy termometry mogą wskazać nawet -16 stopni Celsjusza. Możliwe są niewielkie opady śniegu. Silniejszych opadów można spodziewać się w czwartek, zwłaszcza na południu Mazowsza oraz w województwie świętokrzyskim.

Kiedy koniec mrozów?

"Zima do przyszłego wtorku absolutnie nie odpuszcza, w nocy cały czas mamy ujemne temperatury, w wielu miejscach będą to temperatury dwucyfrowe. Na razie nie widać wiosny" - podkreślił rzecznik IMGW.

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
ESKA XD #015
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze