Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej? TOP 15 miast i powiatów

2021-05-31 14:23

Gdzie w Polsce zarabia się najwięcej? Na to pytanie odpowiedzieli twórcy nowego rankingu, w którym sklasyfikowano miasta i powiaty w Polsce z najwyższym średnim wynagrodzeniem brutto w sektorze przedsiębiorstw. W zestawieniu nie znalazły się firmy zatrudniające do 9 osób. Co przemawia za tym, że właśnie w tych miejscach w Polsce zarabia się najwięcej?

Ranking portalu tuwartomieszkac.pl klasyfikuje zarówno miasta i powiaty, w których zarabia się najwięcej w całej Polsce. Dane potrzebne do stworzenia rankingu pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego. Jak piszą twórcy zestawienia – wśród miast i powiatów, które trafiły na naszą listę, jest sporo takich, w których jedna wielka firma, główny tamtejszy pracodawca, płaci bardzo dobrze, innych firm jest tam niewiele.

Takich przypadków w Polsce jest całkiem sporo. Portal wylicza między innymi: Grupę JSW w Jastrzębiu-Zdroju, KHGM w powiecie lubińskim, czy PKN Orlen w przypadku Płocka.

Według tych danych wysokie zarobki nie obowiązują w całym mieście, czy regionie, a właśnie w wielkim firmach, które zatrudniają setki lokalnych mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że zyskuje na tym cały region. Jak stwierdzili twórcy rankingu: sklepy i zakłady usługowe mają wielu zamożnych klientów - czytamy na portalu.

Gdzie w Polsce zarobki są najwyższe? Pełne zestawienie możecie znaleźć na portalu tuwartomieszkac.pl

Właściciele wieżowców ratują strażaków. Przekazali sprzęt wart ćwierć miliona