Flaga

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Flaga

Korzystacie z takich flag? Wymieńcie je - SĄ NIEREGULAMINOWE!

2021-06-15 12:21

Kibicowanie polskim sportowcom nie może się obyć bez barw narodowych. Wiele osób na mecz reprezentacji lub inne sportowe wydarzenie z udziałem Polaków zabiera flagę. Niestety bardzo często nie wyglądają one tak, jak powinny. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.

Flaga Polski - jeden z trzech symboli narodowych, które pozwalają identyfikować się naszemu narodowi. Od dziecka uczymy się szacunku dla biało-czerwonych barw i przez całe życie widujemy je w szkołach, urzędach, na budynkach cywilnych i w wielu innych miejscach. Polska flaga jest też czymś, bez czego nie może obyć się żadna osoba kibicująca zawodnikom i zawodniczkom reprezentującym nasz kraj na EURO, Mundialu, Olimpiadzie i innych imprezach sportowych. Niestety, bardzo często kupując polską flagę nie zastanawiamy się, czy spełnia ona wymagania dotyczące symboli narodowych. Przy okazji każdych większych mistrzostw w sprzedaży pojawiają się charakterystyczne flagi z godłem Polski zachodzącym na czerwone pole. Musimy wiedzieć, że są one nieregulaminowe!

Tak kibice odśpiewali hymn Polski przed meczem ze Słowacją

Flaga Polski - jak powinna wyglądać?

W oficjalnym użyciu są flagi złożone jedynie z pasa bieli i czerwieni oraz flagi, na których umieszczone jest również godło - orzeł biały na czerwonej tarczy. Przed wydarzeniami sportowymi kibice często zaopatrzają się właśnie we flagi z godłem. Niestety wiele z nich nie spełnia regulaminowych wymogów dotyczących flagi. Chodzi o te, na których godło nachodzi na pas czerwieni. Na prawidłowej fladze państwowej z godłem, Orzeł Biały znajduje się pośrodku białego pola, przy tym nie nachodzi ani nie styka się z polem czerwonym. Warto o tym wiedzieć szykując się do kibicowania. Poniżej znajdziecie galerię, w której zobaczycie przykład nieprawidłowych flag, oraz flagi regulaminowe.