POŻAR

Ewakuacja w Grecji w związku z pożarami! Gdzie jest największy problem?

2023-07-26 20:44

W środę doszło do pożaru w rejonie strefy przemysłowej w pobliżu greckiego miasta Wolos, leżącego nad Morzem Egejskim, oraz w okolicy miasta Lamia, znajdującego się w regionie Ftiotyda - donosi portal Greek Reporter.

Rzecznik straży pożarnej poinformował o wydaniu nakazu ewakuacji dla pięciu wiosek przylegających do Wolos i trzech osad w pobliżu Lamii. Walka z pożarami w Grecji dotyczy obecnie 90 zdarzeń.

Agencja AP podała, że mieszkańcom Wolos zalecono pozostanie w domach z powodu ryzyka związanego z dymem, wywołanym pożarem w okolicach strefy przemysłowej miasta leżącego nad Morzem Egejskim. Rzecznik straży pożarnej stwierdził, że jest to najtrudniejszy dzień lata z powodu wysokich temperatur przekraczających 40 stopni w Grecji oraz silnych wiatrów.

Gubernator regionu Tesalia, Costas Agorastos, wyraził swoje obawy w telewizji ERT, wskazując na spodziewane "duże kłopoty", jeśli wiatr nie uspokoi się wkrótce. Wiatr dodatkowo utrudnia również walkę z pożarami, które trwają od kilku dni na wyspach Korfu i Rodos.

Informacje te pochodzą z agencji PAP i stanowią jedynie część obrazu dramatycznej sytuacji, z jaką boryka się Grecja w związku z licznymi pożarami i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.

Tragiczna sytuacja pożarowa w Grecji. Na pomoc ruszyli strażacy z Krakowa