EKSPLOZJA BOMBY lotniczej w Monachium. Kilka osób rannych. Trwa akcja służb!

2021-12-01 14:24
EKSPLOZJA BOMBY lotniczej w Monachium. Kilka osób poszkodowanych!
Autor: Canva EKSPLOZJA BOMBY lotniczej w Monachium. Kilka osób poszkodowanych!

W Monachium na dworcu Donnersbergerbruecke doszło do eksplozji bomby lotniczej pochodzącej najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. — Kilka osób zostało poważnie rannych. Obecnie trwa akcja ratunkowa z udziałem ok. 50 pojazdów służb ratunkowych — informuje niemiecki portal Merkur.

Świadkowie mówią o „głośnym huku”, widoczny był też słup dymu. Miejsce zdarzenia to plac budowy dworca Deutsche Bahn, leżącego tuż przy najważniejszej trasie kolejowej w Monachium.

W południe doszło tam do eksplozji, jest kilka osób poszkodowanych. Według straży pożarnej co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym jedna poważnie.

Cały ruch kolejowy wokół głównego dworca Monachium został wstrzymany, dotyczy to zarówno transportu dalekobieżnego, jak i lokalnego. Pod uwagę brane jest też wyłączenie ruchu drogowego w okolicy.

Policja i straż pożarna rozpoczęły operację na dużą skalę, w akcji udział bierze ok. 50 pojazdów służb ratunkowych – policji i straży, a także helikopter policyjny. Na miejsce przybyli także saperzy.

- Podczas prac wiertniczych na placu budowy eksplodowała znajdująca się w ziemi bomba lotnicza – potwierdziła straż. Fala ciśnienia po wybuchu spowodowała uszkodzenia w samochodach i budynkach w promieniu ok. 250 m od miejsca zdarzenia.

dr Tomasz Karauda: Nie chcemy lockdownu, chcemy restrykcji dla niezaszczepionych [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze