Dzięki temu narzędziu możesz ożywić stare fotografie! SPRAWDŹ JAK DZIAŁA

2021-03-03 10:37
Maria Skłodowska Curie - jej zdjęcie także znalazło się w aplickacji
Autor: Twtter/Nauka w Polsce

W internecie na całym świecie zrobiło się głośno w ostatnich dniach o Deep Nostalgii. Krótko mówiąc – jest to strona na której sztuczna inteligencja pozwala ożywiać stare fotografie. Jeśli ktoś z nas, chce chociażby wyanimować stare zdjęcia swoich przodków – od teraz może to zrobić w bardzo łatwy sposób. Na czym polega Deep Nostalgia oraz jak z niej korzystać? Przeczytaj na naszej stronie internetowej!

CZYM JEST DEEP NOSTALGIA?

Deep Nostalgia to urządzenie które ożywia stare zdjęcia, dokładniej je animuje. Bardzo ważne! Animować na razie można tylko twarze ze starych fotografii. Jeśli do systemu wrzucimy zdjęcie ogólne, np. postaci na motocyklach – system komputerowy nie zadziała i nasze zdjęcie nie będzie animowane. Jednak jeśli wrzucimy zdjęcie portretowe naszego dziadka, a takie przed wieloma laty było bardzo popularne – wówczas zobaczymy kilkusekundowy filmik z poruszającą się twarzą. Wszystko to za sprawą komputerowej inteligencji, która animuje nam nasze zdjęcie. Jak w ogóle to możliwe? Tak naprawdę wielu z nas korzysta już obecnie z podobnych rozwiązań. Mowa tutaj o iPhonach, które oferują nam funkcje live photo – czyli nasze zdjęcie się porusza. Deep Nostalgia działa na tej samej zasadzie.

JAK WYGLĄDAJĄ EFEKTY PRACY? OTO KILKA PRZYKŁADÓW!

JAK MOŻNA SKORZYSTAĆ Z DEEP NOSTALGIA?

Jeśli ktoś z Was chce skorzystać z Deep Nostalgia, należy założyć bezpłatne konto na www.myheritage.pl/deep-nostalgia i następnie można przesyłać wybrane przez nas zdjęcia. Później już całym procesem zajmuje się za nas komputer. Sztuczna inteligencja poprawia fotografie i następnie tworzy animacje. Warto dodać, że w ten sposób można "ożywiać" tylko zdjęcia z twarzami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze