Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / internet / Twitter @Football__Tweet

Działacze ze Szwajcarii chcą ukarać FIFA. Będą płacić za zabronienie opasek "One love"?

2022-11-24 18:47

Szwajcarska Partia Zielonych wezwała władze kraju do odebrania Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) statusu organizacji non-profit. "FIFA nie jest stowarzyszeniem non-profit, jest natomiast machiną zysku, czasami opartą na możliwości łamania praw człowieka" - powiedziała Aline Trede z Partii Zielonych.

Zieloni wzywają do cofnięcia przywilejów podatkowych FIFA

Szwajcarska Partia Zielonych wezwała władze kraju do odebrania Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) statusu organizacji non-profit. FIFA jest zarejestrowana W Szwajcarii i ma swoją siedzibę w Zurychu.

"FIFA nie jest stowarzyszeniem non-profit, jest natomiast machiną zysku, czasami opartą na możliwości łamania praw człowieka" - powiedziała Aline Trede z Partii Zielonych. "Skończmy z przywilejami podatkowymi dla FIFA" - dodała.

W opublikowanym w czwartek oficjalnym oświadczeniu Zieloni, piąta co do wielkości i popularności partia polityczna w Szwajcarii zapowiedziała, że przedstawi wniosek do parlamentu, w którym zaproponuje, aby FIFA była opodatkowana tak samo, jak inne firmy tej wielkości.

"Zakaz używania przez kapitanów reprezentacji uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach świata opaski "One Love" przesądził sprawę" - wyjaśniła Trede.

MŚ w Katarze, zabroniono noszenia opasek "One Love"

Opaski "One Love", których przesłaniem było wysłanie światowej opinii publicznej wiadomości o tolerancji i sprzeciwie wobec wszelkich form dyskryminacji, znalazły się w centrum uwagi świata, gdy FIFA zagroziła kilku kapitanom europejskich ekip ukaraniem ich automatycznie żółtymi kartkami, jeśli założą je na mistrzostwach świata w Katarze.

Chcieli to uczynić kapitanowie m.in. Anglii, Niemiec, Holandii i Danii po to, aby wesprzeć osoby LGBT w Katarze, gdzie homoseksualizm jest nielegalny i karany.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE