Dlaczego koty boją się ogórków? Odpowiedź może was zaskoczyć!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Dlaczego koty boją się ogórków? Odpowiedź może was zaskoczyć!

2022-11-07 14:10

Koty to niesamowite stworzenia. Są doskonałymi łowcami, świetnie się kamuflują, potrafią spać w każdej pozycji i jak się okazuje... boją się ogórków. W internecie pojawiły się tysiące nagrań z kotami w roli głównej, które panikują na widok zwykłego warzywa. Dlaczego tak się dzieje? Czy wszystkie koty boją się ogórków? Wyjaśniamy!

Spis treści

  1. Dlaczego koty boją się ogórków?
  2. Czy wszystkie koty boją się ogórków?
  3. Stres u kota - objawy

W internecie głośno jest o nowym eksperymencie, który na swoich pupilach przeprowadzają właściciele kotów. Na czym polega? Należy za kotem, który właśnie je bezpiecznie posiłek z miski położyć ogórek. Zwierzak, gdy się odwróci i natknie na warzywo podskakuje i ucieka. Dla niektórych to zabawne, inni uważają, że naraża się zwierzęta na dodatkowy stres. Wszyscy jednak zadają sobie to samo pytanie: czemu tak się dzieje?

Dlaczego koty boją się ogórków?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, dlaczego koty w taki sposób reagują na ogórki. Najprawdopodobniej zaskakuje je sam kształt i kolor warzywa, które nieoczekiwanie znajduje się na ich drodze. Nie mogąc w pierwszym odruchu go sklasyfikować, traktują ogórki jako potencjalnie niebezpieczne.

Istnieje również druga, bardziej zaskakująca teoria. Obły, wydłużony kształt ogórka może kojarzyć się kotom z... wężami! Chociaż nasze domowe pupile nie mają zbyt wielu kontaktów z gadami tego typu, to ich instynkt może je ostrzegać.

Czy wszystkie koty boją się ogórków?

Wasz kot nie ucieka i nie odskakuje na widok ogórka? To nic dziwnego! Koty to wielcy indywidualiści i podobnie jak ludzie, każdy jest trochę inny. Niektóre z nich będą szalały za oliwkami, inne przyjaźniły się z psami. Chyba w tym cały ich urok!

Stres u kota - objawy

Chociaż ta zabawa wydaje nam się bezpieczna, to należy pamiętać, że koty wyjątkowo źle reagują na stres. Jeśli czują się niepewnie w domu, mogą zacząć niszczyć meble i wypróżniać się poza swoją kuwetą! Najczęstsze objawy stresu u kota to:

  • brak ochoty na zabawę,
  • uszy skierowane do tyłu,
  • rozszerzone źrenice,
  • napięte mięśnie,
  • izolacja.

Stają się też osowiałe i tracą zaufanie. Nie stanie się to oczywiście od razu, jednak trzeba mieć na uwadze ich uczucia i czasem odpuścić kolejne psikusy.

Znasz się na kotach? Udowodnij to. Bez kompletu nie pokazuj się swojemu kotu!

Pytanie 1 z 15
Kocieta po urodzeniu:
Protest przeciwko alienacji ojców w Przemyślu