Andrzej Duda gratuluje biało-czerwonym! Prezydent wzruszony awansem do MŚ 2022!

Autor: Twitter/LaczyNasPilka Andrzej Duda gratuluje biało-czerwonym! Prezydent wzruszony awansem do MŚ 2022!

2022-03-29 23:20

Polska jedzie na mistrzostwa świata w Katarze! Biało-czerwoni pokonali Szwedów w meczu barażowym 2:0. Gratulacje piłkarzom złożył prezydent Andrzej Duda. Sprawdź, jak skomentował zwycięstwo!

Po pełnym emocji meczu ze Szwecją biało-czerwoni wywalczyli awans na mundial! Mimo wyraźnej przewagi Szwedów w pierwszej połowie, drugie 45 minut ułożyło się dla nas znakomicie. W 49. minucie po faulu na Grzegorzu Krychowiaku sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Robert L​ewandowski i bezbłędnie wykonał jedenastkę. To dodało wiary naszym piłkarzom i sprawiło, że Szwedzi zaczęli popełniać błędy. W 73. minucie jeden z nich wykorzystał Piotr Zieliński, który odebrał piłkę, wdarł się z nią w pole karne rywali i technicznym uderzeniem na krótki słupek pokonał Robina Olsena

Dwie bramki zapewniły Polakom awans do mundialu w Katarze! Zwycięstwa piłkarzom pogratulował prezydent Andrzej Duda. - Brawo BIAŁO-CZERWONI! POLSKA z podniesioną głową jedzie do KATARU! Wspaniały sukces po bardzo dobrym meczu! W pełni zasłużone zwycięstwo! DUMA! Dziękujemy!!! - napisał prezydent.

- Wielkie gratulacje, podziękowania i wyrazy uznania dla Trenera @czesmich i Prezesa @Czarek_Kulesza Jak mawiał niezapomniany Kazimierz Górski „Szczęście sprzyja lepszym!”. Brawo Panowie!!! - dodał prezydent Duda.

Mama Matty'ego Casha: Jak wygramy, to wódka synowi nie zaszkodzi

QUIZ. Czwartkowy test z geografii w konwencji prawda/fałsz. Nieliczni przekroczą połowę punktów