Szczepienia w Polsce

i

Autor: Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS 500 plus tylko dla zaszczepionych? „Poza marchewką powinien być także kij”

500 plus tylko dla zaszczepionych? „Poza marchewką powinien być także kij”

2021-07-19 9:23

500 plus tylko dla zaszczepionych? Poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Lenz powiedział w „Debacie Tygodnia”, że trzeba się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Jak dodał „Poza marchewką, czyli loteria i nagrodami, powinien być także kij”. Czy brak zaszczepienia się Polacy będą mogli stracić dodatkowe pieniądze, które rząd co miesiąc przelewa na ich konto?

O 500 plus tylko dla zaszczepionych mówił w „Debacie Tygodnia” poseł KO Tomasz Lenz. Według niego osobom, którym zdrowie na to pozwala powinni przyjąć szczepionkę. Czy Polska pójdzie śladem innych krajów, które planują, bądź już wprowadziły zakazy dla osób niezaszczepionych? We Francji od sierpnia osoby, które będą chciały wejść do kawiarni, restauracji, a nawet do centr handlowych będą musiały mieć certyfikat zaszczepienia. Podobnie z podróżami pociągiem, które będą możliwe tylko dla tych, co przyjęli szczepionkę. Identyczne plany ma rząd Grecji, który chce, aby w lokalach przebywały wyłącznie osoby zaszczepione. Czy w Polsce rząd posunie się o krok dalej i wstrzyma nawet świadczenia socjalne dla tych, którzy są przeciwni szczepieniom? Jak wiemy, rozmowy na temat wprowadzenie przywilejów dla zaszczepionych toczą się w rządzie - o tym informował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

CZYTAJ TAKŻE: Samoloty, kawiarnie, pociągi – tylko dla ZASZCZEPIONYCH. Władze stanowczo o zmianach!

500 plus tylko dla zaszczepionych? „Poza marchewką powinien być także kij”

- Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju wsparcie socjalne. Te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić - powiedział w "Debacie Tygodnia" w Polsat News poseł KO Tomasz Lenz.

W studio podało pytanie odnośnie tego, czy osobom, które nie chcą się zaszczepić świadczenie socjalne 500 plus powinno być zabrane? Poseł KO odpowiedział, że wstrzymane do momentu zaszczepienia się. Zdaniem Tomasza Lenza takie rozwiązanie, byłoby skuteczne. Jak sam ocenił - Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij – mówił.

500 plus tylko dla zaszczepionych? Czy Polska pójdzie śladem innych krajów?

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia już wcześniej mówił, że wprowadzenie przywilejów dla zaszczepionych jest rozważane przez rząd.

- Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić – mówił, dodając że rozmowy w rządzie na ten temat toczą się.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Czy szczepienie przeciw Covid-19 w Polsce powinno być obowiązkowe?